F1.sk F1.sk

Podľa Hornera bola stratégia Mercedesu logická, ubrániť sa jej nedalo
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Podľa Hornera bola stratégia Mercedesu logická, ubrániť sa jej nedalo

Lewis Hamilton v priebehu Veľkej ceny Maďarska dotieral na Maxa Verstappena a v záujme toho, aby sa dostal dopredu, skúšal všetko možné. Bol rýchlejší, ale na Hungaroringu sa nepredbieha ľahko a dlho mu to nevychádzalo.

Zabral až skvelý strategický ťah Jamesa Vowlesa, ktorý Hamiltona 21 kôl pred koncom povolal do boxov pre nové mediumky. S nimi sa Angličan vybral sťahovať vyše 20-sekundovú stratu a vyšlo mu to. Verstappenove tvrdé zmesi v závere "odišli" a Hamilton to mal pomerne ľahké.

"Vyzeralo to tak, že Max má všetko potrebné pre to, aby ho udržal pod kontrolou," povedal šéf Red Bullu Christian Horner. "Počuli sme to, pretože keď sa k nemu Lewis priblížil, auto alebo brzdy sa mu prehrievali. Mal takéto problémy."

Potom však prišlo povolanie do boxov, ktoré bolo podľa Hornera logické. "Keď boli dvaja chlapci tak ďaleko pred zvyškom poľa a vzhľadom na tempo, ktorým Mercedes disponoval, to bola zrejmá vec. Spravili to teda tak, že absolvovali ešte jednu zastávku."

Red Bull na ňu nemal šancu reagovať, pretože ak by Verstappena v nasledujúcom kole povolal do boxov, na trať by sa vrátil na druhom mieste. Ostávala teda jediná alternatíva: ostať na trati a udržať si náskok. Ani to však nevyšlo.

"Už po polovici svojho výjazdového kola bol Lewis 'po našom boku', takže na konci kola by bol v prípade Maxovej zastávky určite vpredu. Jeho zastávku sme teda nevedeli pokryť, prišli by sme o pozíciu."

Horner pripomenul, že najskôr si Verstappen celkom dobre držal náskok, ale keď Hamilton prešiel cez premávku, bolo hotovo. "Odkedy bol v čistom vzduchu, začal poriadne zaberať. Tri alebo štyri kolá pred koncom mal veľkú výhodu dodatočného gripu a Max nemal šancu."

"Naskytla sa nám aspoň príležitosť zaznamenať najrýchlejšie kolo. Mercedes mal dnes v pretekových podmienkach o niečo rýchlejšie auto. Síce sme držali lepšiu pozíciu, no oni dostali príležitosť na voľnú zastávku v boxoch a vyšlo im to," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk