F1.sk F1.sk

Rosberg: Verstappen predstihol Hamiltona, je najlepším pretekárom na scéne
zdroj: TASR/AP

Rosberg: Verstappen predstihol Hamiltona, je najlepším pretekárom na scéne

Nico Rosberg je nadšený schopnosťami Maxa Verstappena, ktorého po kvalifikácii na Veľkú cenu Maďarska označil za "najlepšieho pretekára na scéne". Toto tvrdenie okrem toho podložil hneď niekoľkými dôvodmi.

"V tejto chvíli je Max Verstappen najlepším pilotom F1 na scéne," uviedol Rosberg vo svojom videu na YouTube. "Dokonca je ešte o niečo lepší ako Lewis Hamilton, len nedávno ho predbehol. Odvádza neuveriteľnú robotu."

Majster sveta z roku 2016 si na rozdiel od Tota Wolffa myslí, že Mercedes mal v kvalifikácii najlepšie auto. Red Bull nebol natoľko dobrý, ale Verstappen s ním predviedol "epickú jazdu" a zdolal aj dva rýchlejšie stroje.

"Prvá vec: prirodzený talent. Neuveriteľný prirodzený talent," skonštatoval Rosberg. "Na úrovni Sennu či Hamiltona. Je to talent, ktorý sa rodí raz za desať rokov."

Nemec okrem toho spomenul "narcistický nádych", ktorým Verstappen disponuje, ale nemyslel to zle: "Mali ho všetci velikáni. Mal ho Schumacher, mal ho Senna. Všetci mali to svojské sebavedomie, ktoré som ja bohužiaľ do takej miery nemal. On ho má podľa mňa tony."

Rosberg pripomenul, že vo Formule 1 je obrovský tlak, množstvo názorov a politiky, pričom práve toto sebavedomie dokáže jazdcov ochrániť. "Vďaka nemu si udržia koncentrovanosť a čistú hlavu."

"Auto mu veľmi dobre sedí. Postavili auto, ktoré sa perfektne hodí k jeho jazdeckému štýlu. Ak s tým nesúhlasíte, pozrite si jeho kvalifikačné kolo: absolútne ako na koľajniciach, neuveriteľné. Perfektne mu to sedí!"

Verstappen má ešte len 21 rokov, ale v tomto roku sa dostane na úroveň 100 štartov. "Je to kombinácia, akú tento šport ešte nikdy nevidel," skonštatoval Nico Rosberg, podľa ktorého je Lewis Hamilton "určite už na poklese svojich prirodzených ľudských schopností, aj keď naďalej je neuveriteľnou zbraňou."

"Najlepší pretekársky vek je tých 30, 31 či 32 rokov, a to preto, lebo postupom veku vaše schopnosti mierne klesajú. Skúsenosti sa však veľmi výrazne rátajú a dokážu nahradiť malý pokles vašich prirodzených schopností."

"Max je však absolútne mladý, má neskutočne rýchle reakcie a absolútne vrcholné reakčné časy, aké ľudské telo dokáže dosiahnuť. Okrem toho má aj skúsenosti, pretože patrí medzi najskúsenejších jazdcov - za sebou má už štyri roky. A toto je neskutočne silná kombinácia," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk