F1.sk F1.sk

V McLarene vládne spokojnosť, kvalifikácia tímu vyšla
zdroj: TASR/AP

V McLarene vládne spokojnosť, kvalifikácia tímu vyšla

Sobotná kvalifikácia pred VC Maďarska priniesla prekvapenie v podobe úspechu Maxa Verstappena. Darilo sa aj McLarenu, ktorý dokázal obsadiť, vďaka svojim jazdcom, siedme, resp. ôsme miesto.

Siedme miesto pomohlo Landovi Norrisovi k nadobudnutí ďalšej sebadôvery. Brit síce skončil s odstupom viac než jednej sekundy, ale umiestnenie hneď za jazdcami „veľkej trojky“ ho teší. 

„Počínali sme si dobre, aj z hľadiska celého tímu. Odrazili sme sa od môjho neúspechu v Nemecku, kde som vypadol už v Q1. Posilnilo to moju sebadôveru,“ priznal po kvalifikácii Norris

Celú kvalifikáciu hodnotí ako „relatívne hladkú,“ čo nemôže povedať jeho tímový kolega Carlos Sainz. „Na začiatku som mal problém s balansom, ale podarilo sa mi to opraviť. Siedme a ôsme miesto sú skvelým výsledkom pre tím na takejto trati,“ povedal Sainz. 

Spokojný bol aj šéf tímu, Andreas Seidl, ktorý neočakával, že by im Hungaroring vyhovoval. „Nakoniec sme boli štvrtým najlepším tímom na trati, ktorá nám papierovo nemala sedieť,“ poznamenal Seidl

„V sobotu sa body nezískavajú, takže sa musíme sústrediť a tvrdo pracovať na príprave zajtrajších pretekov. Máme dobré umiestnenia, čiže je na čom stavať,“ uzavrel Andreas Seidl.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk