F1.sk F1.sk

Leclerca mrzí chyba, Vettel hovorí o absencii prítlaku (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Leclerca mrzí chyba, Vettel hovorí o absencii prítlaku (VIDEO)

Pretekári Ferrari sa v kvalifikácii na Veľkú cenu Maďarska museli uspokojiť so štvrtým a piatym miestom. Napriek tomu, že v Q1 havaroval, bol Charles Leclerc napokon o niečo rýchlejší ako Sebastian Vettel.

"Mal som veľké šťastie, že som mohol pokračovať," povedal Leclerc na margo svojho kontaktu s bariérou. "Tímu sa musím veľmi pekne poďakovať, ale v tej chvíli to bola absolútne zbytočná chyba."

"Vo dvoch víkendoch po sebe som spravil dve chyby. Už tá prvá nebola akceptovateľná a táto rozhodne nie je, ale ak by som v tom múre aj skončil (v zmysle ukončil svoje pôsobenie v kvalifikácii, pozn. red.), bolo by to ešte omnoho horšie. Musím sa z toho poučiť. Táto kvalifikačná chyba bola úplne zbytočná, musím tomu porozumieť a zapracovať na tom."

"Na druhej strane chcem povedať, že moje predstavenie v Q3 bolo veľmi pozitívne," pokračoval Monačan. "Stratili sme pol sekundy a nedopadlo to tak, ako sme chceli, ale so svojim kolom som veľmi spokojný."

Leclerc sa nad svojou chybou zamýšľal aj v ďalšej časti rozhovoru. Do istej miery pre ňu mal vysvetlenie. "Sebastian vstupoval do daného kola predo mnou a vedel som, že kvôli tomu možno trochu stratím prítlak. Ale aj tak ma to prekvapilo a bola to len a len moja chyba. Zapracujem na tom," dodal.

Otázka smerovaná k Sebastianovi Vettelovi sa týkala toho, prečo na Maxa Verstappena toľko stratil. "Ide o prítlak," odpovedal. "Nemyslím si, že našli niečo k dobru, pretože rýchli boli už aj v minulých týždňoch. Síce majú motorovú nevýhodu, ale na tomto mieste motor nie je taký dôležitý."

"Vedeli sme, že budú silní a vedeli sme aj to, že silný bude Mercedes - oni majú najlepší balík. Isto však nemôžeme byť spokojní s tým, že sme takto vzadu a do tohto boja sme nedokázali zasiahnuť. Dúfajme, že pneumatiky dostanú zabrať a bude to o viac ako jednej zastávke v boxoch, pretože inak to bude ťažké," poznamenal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk