F1.sk F1.sk

Čas na dohodu o budúcich pravidlách sa kráti
zdroj: McLaren

Čas na dohodu o budúcich pravidlách sa kráti

Predpisy FIA nariaďujú, aby sa pravidlá F1 na rok 2021 stanovili do konca júna, ale termín sa presunul na október. Aj napriek tomu to nemusí byť dostatok času na to, aby sa kompetentní podrobne zaoberali všetkými pripomienkami tímov.

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) týmto rozhodnutím po viacerých nezhodách poskytla zainteresovaným stranám viac času na dohodnutie sa. Nateraz nie je jasné v akom štádiu sú jednotlivé návrhy tímov a ich akceptovanie ostatnými. 

Šéf tímu Ferrari, Mattia Binotto, sa teší z toho, že o zmenách pre rok 2021 sa vedú diskusie. „Podľa mňa je dôležité, že sa o tom diskutuje. Bolo by oveľa horšie, keby sa neuskutočnila žiadna debata a niekto by rozhodol za všetkých,“ povedal. Zároveň dodal, že už neostáva veľa času a je ešte veľa toho, o čom treba hovoriť. 

„F1 sa vyhla skutočnému neporiadku, ale nasledujúce tri mesiace je potrebné využiť rozumne, aby sme sa zamerali na správne veci,“ myslí si Christian Horner, šéf Red Bullu. 

Podľa jeho slov sa musia pri najbližších stretnutiach zamerať na podrobnosti o tom, čo je cieľom zmeny a ako tieto ciele naplniť. „Do 31. októbra musí byť všetko jasné,“ uviedol Horner

Niečo iné si myslí vedúca tímu Williams, Claire Williamsová, keď povedala, že najväčším záujmom jej tímu nie je to, či sa zmeny vykonajú v roku 2021, ale to, čo všetko sa zmení od dohody, ktorá bola predbežne prijatá v júni. 

Skutočnosť, že do prijatia spomínaných pravidiel neostáva veľa času si uvedomuje aj vedúci tímu McLaren Andreas Seidl, ktorý sa vyjadril, že F1 aj FIA už musia konať. „Chceme vidieť konečné znenie pravidiel a môžeme ísť ďalej,“ uzavrel Seidl.

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk