F1.sk F1.sk

Albon o havárii: Hlúpa chyba (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Albon o havárii: Hlúpa chyba (VIDEO)

Alex Albon bol po výborne zvládnutých nemeckých pretekoch velebený, avšak po hodoch prišlo bolenie brucha. V piatok na Hungaroringu zbytočne havaroval a rozbil svoje auto.

V štrnástej zákrute vyšiel dvoma kolesami mierne mimo trate a auto sa mu okamžite vymklo spod kontroly. Potom bol už len pasažierom a pre pomerne vysoké preťaženie (cez 15G) musel zamieriť do lekárskeho centra.

"Zle som to odhadol," vysvetľoval Albon. "Nie vždy je ľahké nájsť limit a chceme byť čo najširší, ale jednoducho som to zle odhadol."

Pretekár s thajskou licenciou mal pocit, že prednou gumou na trávu vlastne ani nevyšiel, avšak záznam naznačuje niečo iné. "Celkovo som mal pocit, že je to v poriadku a nemal som pocit, že by mi predná časť auta ušla. Ušla mi len zadná. Keď ujde predná, viete reagovať a kontrovať."

"Keďže sa však predná časť nešmykla, nemyslel som si, že som na tráve. Zatáčal som, ale zadok mi už ušiel a išiel som do šmyku. Počasie mi veru nepomohlo, bolo veľmi klzko, ale išlo o hlúpu chybu."

"Auto je poškodené, ale podľa mňa je všetko OK. Uvidíme. Nemali sme prevodovku, ktorú nasadzujeme v sobotu a v nedeľu, ale aj táto vyzerá OK," skonštatoval Alex Albon. "Ak bude zajtra pršať, tak nám to dosť uškodilo, ale ak bude sucho, tak to nie je až také zlé. Celkovo toho nikto veľa neodjazdil, takže nestrácame veľa..."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk