F1.sk F1.sk

Kubica o prvom bode: Mám zmiešané pocity
zdroj: TASR/AP

Kubica o prvom bode: Mám zmiešané pocity

Fanúšikovia Roberta Kubicu mali po VC Nemecka dôvod na radosť. Po skončení pretekov figuroval na dvanástom mieste, ale po tom, čo boli diskvalifikovaní jazdci tímu Alfa Romeo, poskočil na desiate miesto, čím si zabezpečil prvý bod po návrate do F1.

Aj bez spomínaného vylúčenia by dvanáste miesto bolo najlepším výsledkom Williamsu v tejto sezóne. Samotný Kubica má však z výsledku zmiešané pocity. „Je dobré, že mám tento jeden bod v tabuľke jazdcov, ale spôsob, akým som sa k nemu dostal nie je taký, ako by som si želal,“ povedal Poliak. 

„Boli to šialené preteky s množstvom chýb. Podarilo sa nám zostať na trati, aj keď naše tempo nebolo najlepšie. Po vylúčení Alfy sme získali dve pozície, čo je určite dobré,“ dodal Kubica

Podľa jeho slov musí tím aj naďalej pracovať a neustále sa snažiť robiť viac. „Tento bod je skvelou vďakou pre chlapcov v garáži, ktorí robia skvelú prácu. Nemáme dobré výsledky, ale to, čo sme dosiahli na Hockenheime, sme dosiahli vďaka nim,“ povedal Kubica

Kubica pochybuje, že Williams bude tento víkend konkurencieschopný na trati, ktorá nevyhovuje ich monopostu. „Vďaka Mercedesu je pohonná jednotka najsilnejšou súčasťou nášho auta,“ uviedol. „Toto nie je ten typ trate, kde by sme mali byť bližšie ku konkurencii,“ uzavrel Kubica.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk