F1.sk F1.sk

Räikkönen o treste a odvolaní: Nemám k tomu čo povedať
zdroj: Alfa Romeo Racing

Räikkönen o treste a odvolaní: Nemám k tomu čo povedať

Obaja pretekári Alfy Romeo boli po Veľkej cene Nemecka dodatočne potrestaní. Komisári im obom dali 10-sekundový trest stop/go, ale keďže si ho už nemohli odpykať, bol premenený na tridsať trestných sekúnd. Prišli tak o siedme a ôsme miesto.

Mohla za to skutočnosť, že ich spojky na štarte nefungovali tak, ako mali. Po 70 milisekundách mala spojka robiť presne to, čo žiadal podnet jazdca, ibaže u jedného z jazdcov sa tak stalo po 200 a u druhého až po 300 milisekundách. FIA naznačila, že takéto umelé riadenie spojky je už ako trakčná kontrola.

Kimimu Räikkönenovi to napokon asi aj pomohlo, pretože z piateho miesta na štarte rýchlo vyskočil na tretie. "Myslím si, že štart bol celkom normálny," vysvetľoval. "Tak dobre vyzeral len preto, lebo jazdci Red Bullu mali zlé štarty."

Predstaviteľom Alfy Romeo sa trest nepozdáva a okamžite po pretekoch oznámili, že sa plánujú odvolať. Vo štvrtok tak napokon aj spravili a teraz čakajú na termín pojednávania. "Viem, že sme sa odvolali, ale neviem, ako to dopadne. Viac k tomu nemám absolútne čo povedať."

"Pochopiteľne, že sme boli trochu sklamaní. Niektoré veci sme mohli zvládnuť lepšie, mohli sme mať aj omnoho viac bodov. Aj tých pár bolo fajn, ale celý tím cítil, že sme to vedeli zvládnuť aj lepšie. Veľa sme sa toho naučili."

"Hneď niekoľkokrát sme nekonali správne, ale v takýchto podmienkach je veľmi ľahké staviť na nesprávne pneumatiky. Sú to malé veci, ktoré však môžu mať značný vplyv. Teraz sa už v každom prípade ľahko hovorí, to je jasné," dodal Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk