F1.sk F1.sk

Hungaroring má pre Kubicu zvláštne čaro: Očakávam veľa poľských fanúšikov
zdroj: Twitter/Williams

Hungaroring má pre Kubicu zvláštne čaro: Očakávam veľa poľských fanúšikov

Veľká cena Maďarska bola pred pár rokmi typická prílivom poľských fanúšikov, ktorí sem prichádzali povzbudiť svojho miláčika Roberta Kubicu. Ten tu ako pilot F1 pretekal naposledy v roku 2010, preto sa očakáva, že si na Hungaroring nájde cestu veľké množstvo Poliakov.

„Maďarsko má pre mňa najbližšie k domácim pretekom. Očakávam, že sa veľkej ceny zúčastní veľa poľských fanúšikov,“ povedal Kubica.

Hungaroring však má v srdci poľského pretekára predsa len o čosi špeciálnejšie miesto aj z iného dôvodu. V roku 2006 tu absolvoval svoju vôbec prvú veľkú cenu v kariére, keď vo farbách tímu BMW Sauber nahradil Jacquesa Villeneuva a v kvalifikácii dokonca porazil tímového kolegu Nicka Heidfelda. V nedeľu dokázal finišovať na bodovanom siedmom mieste, avšak po pretekoch bol diskvalifikovaný.

„V roku 2006 som v Maďarsku absolvoval svoj debut v F1, deväť rokov predtým som sa tu ako dvanásťročný prvýkrát sledoval preteky Formuly 1,“ povedal Kubica. „Je množstvo vecí, ktoré sa mi s Maďarskom spájajú, takže verím v dobrý víkend.“

Pre jeho tímového kolegu, Georgea Russella to bude v Budapešti vo Formule 1 premiéra. S okruhom však má množstvo skúseností, pretekal tu ako junior v európskej F3, GP3 aj F2. Z Hungaroringu si však neodnášal práve najlepšie výsledky, napriek tomu patrí maďarský okruh k jeho favoritom.

„Budapešť patrí k mojim najobľúbenejším pretekom v roku. Tunajší fanúšikovia sú skvelí a je to posledný víkend pred letnou prestávkou. Chceme ísť na dovolenky s dobrým pocitom, že sme z nášho balíka dokázali dostať maximum,“ povedal Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk