F1.sk F1.sk

Sainza prekvapilo, že si Bottas nedokázal so Strollom poradiť
zdroj: TASR/AP

Sainza prekvapilo, že si Bottas nedokázal so Strollom poradiť

Pre Valtteriho Bottasa to v závere pretekov v Nemecku vyzeralo veľmi dobre. Jeho tímový kolega nejazdil na bodovaných priečkach, kým aktuálne druhý muž celkového poradia atakoval pódium. Zasekol sa však za pilotom Racing Pointu Lancom Strollom.

S kanadským mladíkom bojoval Bottas asi šesť kôl, no neúspešne. Vzájomný súboj potom vyústil do chyby fínskeho pilota v prvej zákrute, roztočil sa narazil do bariéry. Tým prišiel nielen o dôležité body, ale tiež spôsobil výjazd bezpečnostného vozidla, ktorý jeho hlavnému konkurentovi v boji o titul, Lewisovi Hamiltonovi, pomohol k dvom bodom. Celý Bottasov súboj so Strollom sledoval za nimi jazdiaci piliot McLarenu, Carlos Sainz.

„Prekvapilo ma, že Mercedes nedokázal rýchlo predbehnúť Strolla,“ povedal Sainz, ktorého cituje RaceFans. „Ja som nemal šancu ho predbehnúť, keďže som nemal čerstvé softy. Kvjat a Stroll ich mali, pretože nepostúpili do Q3.“

„Nemal som preto dokonalú priľnavosť na zadnej časti. Mojou jedinou šancou teda bolo, že obaja budú mať problémy. Bottas napokon dostal šmyk, čo mi darovalo pozíciu,“ dodal Sainz.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk