F1.sk F1.sk

Tost si myslí, že Kvjat má na Red Bull, verí však v jeho zotrvanie
zdroj: TASR/AP

Tost si myslí, že Kvjat má na Red Bull, verí však v jeho zotrvanie

Daniil Kvjat v Nemecku zažiaril a skončil na konečnom treťom mieste. Okamžite sa začali vyzdvihovať jeho schopnosti a akosi zabúdať na skutočnosť, že Alex Albon odjazdil azda ešte lepšie preteky a v závere rozhodovalo len šťastie so správnym načasovaním záverečného prezutia na sliky.

Kvjat začínal v Toro Rosso, potom sa dostal do Red Bullu, opäť do Toro Rosso a zo športu sa celkom vyparil, aby nedávno začal svoje tretie pôsobenie v STR. Nuž a nie je vylúčené, že by sa mohol opäť vrátiť aj do Red Bullu.

"Prešlo už dlhé obdobie a je omnoho skúsenejší," povedal o ňom šéf Toro Rosso Franz Tost. "Vie, čo má robiť a ako veci zvládať. Je o krok ďalej. Práve preto vždy hovorím, že na výchovu jazdca potrebujem tri roky, po ktorých bude pripravený ísť do Red Bullu. Red Bull je totiž iná úroveň. Je to tím, ktorý bojuje o víťazstvá a o tituly."

"Na to, aby ste to zvládli, musíte podstúpiť iný tlak a pracovať na inej úrovni. Toto sa s Toro Rosso nedá porovnávať. Dnes je z neho iný jazdec, ako bol v Red Bulle. Tam bol ešte mladší. Kvôli Vettelovmu odchodu do Ferrari sa do Red Bullu dostal už po jednej sezóne..."

"Za ten čas sa toho veľa naučil a veľa sa naučil aj v minulom roku na simulátore Ferrari," skonštatoval Tost. "V tomto roku je za nami už jedenásť pretekov, takže opäť sa toho veľa naučil. Daniil má veľmi vysokú prirodzenú rýchlosť a je to zručný jazdec. Vedeli sme to už vďaka jeho pôsobeniu vo Formule Renault, v GP3, ale aj vďaka prvému roku v F1."

Poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko už tohtoročnú rošádu Pierre Gasly/Daniil Kvjat vylúčil a Tost dúfa, že sa na tom nič nezmení. "Dúfam, že jazdecké zloženie Red Bullu ostane také, aké je a aj ja by som rád pokračoval so svojimi jazdcami. Máme totiž jednu z najsilnejších dvojíc, akú sme kedy mali. Alex takisto odjazdil neskutočne dobré preteky."

"Pierra všetci poznáme a je to veľmi schopný jazdec. Ja si ho cením veľmi vysoko, aj keď v tomto roku nemá šťastie a neodvádza také výkony, aké od seba asi očakával. Nezabúdajme však ani na to, že Max Verstappen je v tíme etablovaný a je neuveriteľne rýchly. Auto možno nesedí Pierrovmu štýlu a musí si na to zvyknúť. Chce to čas a dúfam, že Red Bull mu ho dá. On to zvládne, skôr či neskôr to zvládne. Stavím sa," dodal Franz Tost.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk