F1.sk F1.sk

Čo hľadať za zbabranými štartmi Red Bullu?
zdroj: TASR/AP

Čo hľadať za zbabranými štartmi Red Bullu?

Max Verstappen pokazil štart Veľkej ceny Rakúska a následne aj Veľkej ceny Nemecka, ale obe podujatia paradoxne vyhral. Tentoraz v Hockenheime štart nevyšiel ani Pierrovi Gaslymu, pričom obom sa im na mokrom asfalte pretočili kolesá.

"Bolo to strašné," priznal šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Obe autá mali na štarte problém, takže sa na to musíme pozrieť. Max sa rýchlo vrátil do hry a jazdil za Mercedesom, Pierre sa prepadol, ale opäť začal napredovať. Potom však spravil ďalšiu chybu."

Dá sa predpokladať, že muselo ísť o problém s mapovaním motora. "Áno, myslím si, že to bol problém s mapovaním. S Hondou na tom potrebujeme zapracovať a napraviť to. Možno je to niečo podobné, ako v Rakúsku. Musíme to lepšie pochopiť a prísť na to, čo máme v takých situáciách robiť," dodal Horner.

Pierre Gasly bol so svojim štartom veľmi nespokojný a vôbec mu nerozumel: "Totálne sa mi pretáčali kolesá a rovnaké to bolo pri všetkých prevodových stupňoch. Potrebujeme si na to posvietiť."

Ďalšou z tém, o ktorej sa hovorilo, bola voľba mediumiek pre druhý stint Maxa Verstappena. Bola správna? "Zdalo sa, že okruh je pripravený na sliky. Stavili sme na žltú sadu, teda mediumky, pretože s nimi sme to teoreticky mohli zvládnuť až do cieľa."

"Pri softoch sme sa obávali drobenia a aj toho, či by toľko vydržali. Niektoré tímy obuli softy, iné nie. Max potom vo výjazdovom kole dostal šmyk, ale udržal to. Keď sa na to pozrieme spätne, asi sme mu nedali správne pneumatiky, ale bola to naša jediná chyba," usmial sa Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk