F1.sk F1.sk

Kubica: Viditeľnosť bola horšia, ako v nočnej a hmlistej etape rely
zdroj: TASR/AP

Kubica: Viditeľnosť bola horšia, ako v nočnej a hmlistej etape rely

Robert Kubica zaznamenal v Nemecku kariérny míľnik. Napriek všetkým okolnostiam (alebo teda, hlavne s ich prispením), dokázal zapísať pre Williams prvý bod v sezóne. Jediným pilotom v poli bez bodu je tak trochu paradoxne George Russell. Robert sa v týchto náročných podmienkach dokázal vyvarovať fatálnym chybám, čo malo na konečnom výsledku hlavnú zásluhu.

Napriek tomu, že bol doteraz výrazným spôsobom porážaný tímovým kolegom, nerobiť chyby a správne veci načasovať znamenali v nemeckých podmienkach viac, než čistá rýchlosť a talent. Robert zažil mokré podmienky vo Formule 1 po deviatich rokoch. Ako sa s nimi vyrovnal?

„Už som aj zabudol, aký výrazný je vodný sprej, ktorý autá vytvárajú a aká zlá je viditeľnosť,“ povedal Kubica, ktorého cituje RaceFans. „Myslel som si, že šialené sú nočné etapy rely v hmle, vtedy dokonca vypínate dodatočné svetlá na aute, pretože tie vám vôbec nepomáhajú. Tam však máte aspoň poznámky, takže viac menej viete, kde sa nachádzate.“

„Tu to však nie je vôbec ľahké, najmä prvé kolo. Nemal som ani tušenie, kde sa práve nachádzam. Musel som ustúpiť, všetci sme ustupovali. Bol to taký konzervatívny prístup,“ povedal Kubica.

„Veľmi som zápasil s priľnavosťou, aby som auto vôbec udržal na trati. Celkovo by som však povedal, že to bola cenná skúsenosť. Iste, deväť rokov je dlhý čas, no myslím si, že v týchto podmienkach často ide o to, vyhnúť sa problémom a zostať pokojný,“ uzavrel Kubica.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk