F1.sk F1.sk

Ross Brawn reaguje na kritikov: Napriek všetkému sme stále najlepšia motoristická séria
zdroj: TASR/AP

Ross Brawn reaguje na kritikov: Napriek všetkému sme stále najlepšia motoristická séria

Od začiatku sezóny to s kráľovnou motoršportu nevyzeralo dobre. Dominancia jedného tímu, jednotvárne stratégie, nedostatok predbiehania. Akoby snaha tento šport zlepšiť len prehlbovala jeho problémy. Avšak tí, ktorí si v posledných týždňoch napriek všetkému veľkú cenu zapli, rozhodne nemohli ľutovať.

Rakúsko, Veľká Británia i Nemecko. Boli to tri neskutočne zábavné podujatia s rôznou zápletkou. V Nemecku nám šou poriadne okorenilo nepredvídateľné počasie, ktoré dokonalo zvýraznilo to, čo chcú fanúšikovia na celom svete vidieť. Rovnako to zhodnotila ja jedna z najväčších osobností histórie tohto športu, Ross Brawn.

„Veľká cena Nemecka bola neskutočná, od prvého do posledného kola. Mala všetko, predbiehanie, jazdecké chyby, stratégie, nesmiernu statočnosť, nehody a pódiovú zostavu, ktorú by po kvalifikácií nikto nepredpokladal,“ povedal Brawn.

„Body získali piloti z ôsmich rôznych tímov. Bol to deň, kedy väčšina tých veľkých chlapcov prepadla. Pritom iba Toro Rosso a Haas dokázali získať dvojité body,“ povedal Brawn nadšene.

„Treba priznať, že nepravidelný dážď spôsobil túto veľkolepú šou. Netreba však zabúdať, že všetky tri posledné preteky boli nesmierne zábavné, a všetky z rôznych dôvodov,“ povedal technický riaditeľ súčasnej Formuly 1. „Je to najlepšia možná odpoveď na kritiku, ktorej tento šport čelil po Veľkej cene Francúzska.“

„Nestojím tu a nehovorím, že je všetko perfektné. Najmä keď si uvedomíme, že teraz to bolo od roku 2017 len tretíkrát, čo na pódiu stál nejaký pilot mimo tri najlepšie tímy,“ povedal Brawn. „Je spravodlivé povedať, že viac ako polovica tohtoročných pretekov bola nudná, a to kvôli dominancii Mercedesu, ktorý urobil lepšiu prácu, než jeho súperi.“

„Nie každé preteky budú mať túto úroveň, ale stačí to, aby sme F1 označili za najlepšiu motoristickú sériu na svete,“ povedal Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk