F1.sk F1.sk

Russella mrzia zlé pneumatikové rozhodnutia
zdroj: TASR/AP

Russella mrzia zlé pneumatikové rozhodnutia

George Russell bol od začiatku sezóny pravidelne rýchlejší ako jeho kolega Robert Kubica a platilo to aj v Hockenheime. Napriek tomu však prvý bod Williamsu získal poľský pretekár.

Angličan sa na stretnutí s novinármi sťažoval hlavne na zlé pneumatikové rozhodnutia. Inak to mohlo dopadnúť omnoho lepšie, pretože tesne pred koncom bol pred Lancom Strollom, ktorý skončil štvrtý. Chcelo to len včasné prezutie na sliky tak, ako to spravil Kanaďan.

"Mám pocit, že počas väčšiny pretekov sme boli na nesprávnych pneumatikách," vyjadril sa Russell. "Štartovať som chcel s intermediálkami, ale začali sme s gumami do dažďa a ostali sme na nich aj počas prvého safety caru, keď sme mali prezuť na intermediálky."

"Na konci pretekov som potom chcel prísť do boxov pre sliky. Z nejakého dôvodu sme však ostali na trati a v podstate aj chápem pozíciu tímu a to, prečo sa takto rozhodli. Každý mal totiž problém udržať sa na trati a nemohli by sme niečo len tak zahodiť."

"Keď Lance za safety carom zašiel do boxov, boli sme pred ním. My sme však do boxov nezašli a on sa odrazu dostal na druhé miesto. Ukázalo sa teda, že sme sa rozhodli zle," skonštatoval úradujúci šampión F2, ktorý uznal, že svoj tím mal jasnejšie žiadať o prezutie.

Táto skutočnosť ho veľmi hnevá, pretože mal šancu na dobré body. "Z nejakého dôvodu sme sa rozhodli ostať na trati a keď sme o kolo neskôr prišli dnu, Lance bol odrazu druhý. Mohli sme teda dosiahnuť viac."

"Všetci sme to mali ťažké a neprestajne to bolo ako jazda na ľade. Možno dve kolá boli také, že som sa cítil relatívne dobre. V každom kole, s každou zmesou a v každej časti pretekov sa však jazdilo veľmi ťažko," dodal George Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk