F1.sk F1.sk

Kvjat venoval pódium priateľke a dcére: Myslel som si, že v F1 končím
zdroj: TASR/AP

Kvjat venoval pódium priateľke a dcére: Myslel som si, že v F1 končím

Horská dráha, tak charakterizoval Daniil Kvjat svoje posledné roky, a vlastne aj celú svoju kariéru. Nedeľné tretie miesto je skvelou satisfakciou a lepšie načasované už byť ani nemohlo. Len pár hodín predtým, než vystúpil na pódium sa rodák z Ufy stal otcom.

Veľká cena Maďarska 2015, Veľká cena Číny 2016 a Veľká cena Nemecka 2019. To je zoznam troch pódií ruského pilota v jeho, povedzme si to otvorene, náročnej kariére. Po tom, čo si musel v roku 2018 dať od pretekania vo Formule 1 pauzu, chutí toto víťazstvo čerstvému tatkovi veľmi sladko.

„Je to úžasné byť opäť na pódiu, niečo neuveriteľné pre Toro Rosso po celých tých rokoch. Preteky boli šialené. Konečne som to dokázal všetko poskladať dokopy, aby som to dosiahol. Som naozaj šťastný,“ povedal Kvjat. A aké boli teda podmienky na trati v Hockenheime? „Bol to hororový film a čierna komédia zároveň. V jednom momente som si myslel, že preteky pre mňa skončili. Bola to neskutočná horská dráha. Trochu ako celá moja kariéra,“ povedal usmiaty Rus Martinovi Brundlovi po vystúpení z auta.

Načasovanie tohto pódia nemohlo byť načasované lepšie. Len pár hodín predtým sa Daniil stal otcom. „Áno, narodila sa včera v noci,“ priznal s úsmevom.

Pre Kvjata bolo rozhodujúce načasovanie poslednej zastávky, ktoré ho vystrelilo poradím o niekoľko pozícii nahor až do najlepšej trojky. „Myslím, že prvé rozhodnutie ísť na suché pneumatiky nebolo správne, druhé už bolo perfektné. A keď som videl, že ostatní nezastavili po hladké gumy, hovoril som si, že toto je náš čas.“

„Od posledného pódia Toro Rosso uplynulo už jedenásť rokov, áno bol to Sebastian v roku 2008. Som veľmi šťastný, za mňa to venujem mojej priateľke Kelly a dcérke,“ povedal Kvjat.

Je to pre ruského pilota veľké zadosťučinenie. Vlani strávil celú sezónu mimo Formulu 1, keď pracoval na simulátore Ferrari. Horská dráha, na ktorej sa ocitla jeho kariéra však nijak nespomaľuje, naopak, môžeme očakávať, že špekulácie o jeho výmene s Pierre Gaslym budú po tomto pokračovať ešte hlasnejšie.

„Bolo to neskutočných niekoľko rokov mojej kariéry, ktoré boli plné udalostí, niekedy ťažkých období. Myslel som si, že možno som vo Formule 1 skončil. Nikdy by som si nepomyslel, že sa dokážem vrátiť na pódium,“ povedal Kvjat. „Život mi však ukázal, že ak pracujete tvrdo a nikdy sa nevzdáte, všetko je možné.“

„Mám pocit, akoby všetky tie tri ťažké roky niekto sňal z mojich ramien. Verím, že som poslal odkaz, som pripravený bojovať,“ povedal Kvjat odhodlane.

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk