F1.sk F1.sk

Kubica bodoval po 168 veľkých cenách a prekonal rekord, Russell doplatil na chybu
zdroj: Twitter/Williams

Kubica bodoval po 168 veľkých cenách a prekonal rekord, Russell doplatil na chybu

Robert Kubica v tomto roku pravidelne nestačil na kolegu Georga Russella, ale napriek tomu zabodoval ako prvý. Podarilo sa mu to na šialenej Veľkej cene Nemecka.

Poliak prešiel cieľom pôvodne ako dvanásty, avšak po potrestaní jazdcov Alfy Romeo poskočil na desiate miesto. Bodoval po ôsmich rokoch, ôsmich mesiacoch a štrnástich dňoch, inak povedané po 168 veľkých cenách.

Krakovčan takto "prekonal" Luciena Bianchiho, medzi ktorého dvoma bodovanými úspechmi prešlo sedem rokov, jedenásť mesiacov a sedem dní. Stalo sa tak ešte medzi Belgickom 1960 a Monakom 1968.

"Stavili sme na dosť konzervatívny prístup," uviedol Kubica. "Posledné, čo sme chceli, bolo to, aby sme auto poškodili, pretože o pár dní potrebujeme opäť jazdiť. Tak by nám to neovplyvnilo len jeden, ale možno aj dva víkendy."

Druhého pretekára Williamsu Georga Russella nahnevala jedna vec. Ešte približne desať kôl pred koncom bol pred Lancom Strollom, ktorý nakoniec skončil štvrtý. Kanaďanovi vyšiel risk a skoré prezutie na sliky.

"Aj ja som chcel prísť dnu, ale tímu som asi nehovoril dosť energicky, že chcem sliky," reagoval Russell. "Z nejakého dôvodu sme ostali na trati. Keď sme do boxov prišli o kolo neskôr, bol Lance odrazu na druhom mieste. Mohli sme teda dosiahnuť omnoho viac."

Angličana hnevá aj to, že sa v závere dopustil chyby, kvôli ktorej ho Kubica predstihol. "Zablokovali sa mi brzdy a netrafil som sa do zákruty. Jazdecká chyba," dodal George Russell.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk