F1.sk F1.sk

Podľa Wolffa bola chyba, že sa Mercedes "zabával" taľafatkami
zdroj: TASR/AP

Podľa Wolffa bola chyba, že sa Mercedes "zabával" taľafatkami

Jubilejných 125 rokov motoršportu sa Mercedes rozhodol osláviť na domácej pôde. Okrem toho, že štábu Netflixu pripravujúcemu nové diely seriálu Drive to Survive poskytol plný prístup do garáže, si priviezol špeciálne retro lakovanie a do dobových kostýmov obliekol i všetkých členov tímu. V nedeľu však družina Tota Wolffa dostala cennú lekciu; aj keď Mercedes kraľuje súčasnej Formule 1, nesmie priveľa pozornosti venovať veciam, ktoré priamo nesúvisia s pretekaním.

"Ukazuje to, že by ste sa nemali zabávať rôznymi vecami," povedal Toto Wolff pre Sky Sports po pretekoch, ktoré poznačili viaceré nehody a zlé strategické rozhodnutia. "Treba sa koncentrovať na svoju prácu. Nie sme poverčiví, ale veríme v karmu. Dnešok je pre nás lekciou."

Pritom Mercedesu víkend celkom vychádzal, v sobotu aj s príspevkom konkurencie. Dokonca aj prvá polovica pretekov naznačovala, že by sme sa mali pripraviť na ďalšie strieborné double. Ešte v 26. kole boli oba Mercedesy na prvých dvoch priečkach.

"Potom sa pridali incidenty, nehody v ťažkých podmienkach, zlé rozhodnutia… Vtedy sa to všetko začalo kaziť," poznamenal Wolff, ktorý si počas pretekov viackrát udrel do stola či si pretrel tvár.

Zaskočiť ho musela nevídaná chyba zo strany Lewisa Hamiltona, ktorý dokonca havaroval počas neutrálnej fázy bezpečnostného vozidla. Brit mal šťastie v nešťastí; na jednej strane sa mu podarilo vrátiť na trať a mal blízko vstup do boxovej uličky, no na druhej už nestihol prejsť poza kužeľ, ktorý oddeľuje časť boxovej uličky od trate. Dostal tak aj päťsekundový trest.

"Bolo to nešťastné, lebo keď havarujete hneď pred vjazdom do boxov, tak na to nie ste pripravení," pripomenul šéf Mercedesu zdĺhavú výmenu predného krídla. "A zlé rozhodnutia sme spravili aj potom. Všetko sa to kopilo."

Hamiltonovi sa napokon podarilo dôjsť do cieľa v prvej desiatke, no Valtteri Bottas už toľké šťastie nemal, hoci v prvej zákrute vyletel podobným spôsobom ako jeho kolega. "Aj mnohí ďalší narobili chyby. Leclerc havaroval, viacerí havarovali. Celkovo to bol pre nás zlý deň, bol to zlý deň aj pre jazdcov. Oveľa horšie to už byť nemohlo."

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk