F1.sk F1.sk

Podľa Leclerca je neakceptovateľné, aby mal okruh F1 taký zlý asfalt
zdroj: TASR/AP

Podľa Leclerca je neakceptovateľné, aby mal okruh F1 taký zlý asfalt

Z Charlesa Leclerca malo byť hlavné želiezko v ohni v boji o pódiové priečky, no napokon sa s víkendom v Hockenheime rozlúčil veľmi podobne ako vlani Sebastian Vettel. Počas nie veľmi rýchlej jazdy na mokrej trati stratil kontrolu nad svojím autom a hoci brzdil aj očami, napokon došlo ku kontaktu s bariérou. Zahrabaný v štrku sa už späť na trať nedostal.

Leclerc si svoju chybu priznal, ale podotkol, že podľa neho asfalt v posledných zákrutách nespĺňa štandardy Formuly 1. Vidieť to malo byť vo viacerých prípadoch, keď sa piloti za predposlednou zákrutou dostali do úzkych.

"Som so sebou sklamaný," priznal v rozhovore pre Viaplay Charles Leclerc. "Nebola to nejaká obrovská chyba, šlo o drobné pochybenie. Tento rok som spravil aj väčšie chyby."

"Moju chybu to síce nijako nezmenšuje, ale myslím si, že asfalt v posledných dvoch zákrutách — no je proste neakceptovateľné, aby sme mali niečo takéto vo Formule 1, keď je mokro," vyhlásil Monačan.

Charles Leclerc pri havarovanom aute
TASR/AP

"Nie je možné, aby sme mali tak málo gripu. Videli sme tam vyjsť z trate aj iných pilotov. Možno som bol jediný, kto jazdil na slikoch, ale predsa len som šiel rýchlosťou 60km/h a nemal som absolútne žiaden grip. Niečo na tom je," zamyslel sa, no rýchlo doplnil: "Nijako to však neospravedlňuje moju chybu. Dnes to bola čisto moja vina. Je to škoda, je mi ľúto fanúšikov a tímu."

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk