F1.sk F1.sk

Wolff čakal, že Mercedes bude v Nemecku silnejší
zdroj: TASR/AP

Wolff čakal, že Mercedes bude v Nemecku silnejší

Ferrari vo všetkých troch tréningoch držalo Mercedes v šachu. Toto Wolff priznáva, že jeho tím nebol v Nemecku taký rýchly, ako pred víkendom čakal. Napokon im však pomohla i smola Scuderie, keď obaja jej piloti v kvalifikácii karty nezamiešali.

V Hockenheime mal premiéru nový aerodynamický balík Mercedesu, ktorý mal za úlohu zmierniť problémy s chladením. Tie boli v Rakúsku evidentné. Piatkové podmienky boli na testy ideálne, no ukázalo sa, že balík tak celkom nenaplnil očakávania. Potreba intenzívnejšieho chladenia sa totiž spája aj s väčším aerodynamickým odporom.

"Očakávali sme, že tento víkend budeme konkurencieschopnejší," pripustil Toto Wolff. "Na auto sme nasadili veľmi slušný balík. Celkovo však nie sme s naším výkonom spokojní. Celé to mohlo vyzerať úplne inak, keby Ferrari dokončilo kvalifikáciu."

Ďalšie novinky chce Mercedes predstaviť v Maďarsku. "Zatiaľ tomu tak celkom nerozumieme. Vidíme, že balík noviniek priniesol zlepšenie, vidno to na tlaku vzduchu v chladiči. Hrajú tu však úlohu aj iné faktory: špecifiká daného okruhu, asfalt, teploty… Podarilo sa nám už pochopiť, ako pri nastavení auta čo najlepšie vylepšiť aerodynamické novinky? Je tu veľa premenných, ktoré musíme ešte pred príchodom do Budapešti rozanalyzovať," doplnil Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk