F1.sk F1.sk

Verstappen nechcel ísť v Q2 na softy, no kvôli problémom s motorom musel
zdroj: TASR/AP

Verstappen nechcel ísť v Q2 na softy, no kvôli problémom s motorom musel

Max Verstappen síce v kvalifikácii získal druhú priečku, no v nedeľňajších pretekoch to bude mať o čosi ťažšie ako jeho najbližšia konkurencia. Bude totiž štartovať na menej trvácnej mäkkej zmesi, ktorú bol nútený nasadiť v Q2 potom, čo sa objavili problémy s pohonnou jednotkou Hondy.

Na začiatku Q2 to Verstappen skúšal na mediumkách rovnako ako ostatní. "Skúsil som využiť iný režim, ale akonáhle som prešiel cieľovou čiarou, prišiel som o časť výkonu. V tom momente viete, že také kolo môžete hodiť do koša, nuž som spomalil."

"Zašiel som do boxov, nech všetko prekontrolujeme," opisoval kľúčové momenty kvalifikácie víťaz pretekov v Rakúsku. Času zostalo príliš málo a Red Bull nechcel riskovať vypadnutie v Q2. "Vyšli sme opäť na trať, ale samozrejme, musel som už použiť inú zmes. Je to škoda, lebo som sa chcel pokúsiť kvalifikovať na rovnakých pneumatikách ako ostatní. Musíme sa s tým vyrovnať."

Honda mala v prípade Maxa Verstappena problémy s turbom už v Silverstone, no nemalo ísť o nič vážne. Zmena v kalibrácii pohonnej jednotky mala Holanďanovi pomôcť pri akcelerácii.

"Počas druhého výjazdu v Q2 a potom v Q3 sme už nemali žiaden problém," ozrejmil Verstappen, ktorý sa však nevedel presne vyjadriť, či šlo o rovnakú chybu ako vo Veľkej Británii. "Neviem, ale v aute som mal veľmi podobný pocit. Na riešení pracujú veľmi tvrdo, snažia sa to dostať pod kontrolu. Myslím si, že v Q3 to už bolo úplne v poriadku — a práve vtedy na tom záleží."

Keby sa Verstappenovi podarilo nájsť aspoň 0,346s, mohol Lewis Hamiltona pripraviť o pole position. Jeho Red Bull však zaznamenal zvláštnu stratu gripu.

"Medzi Q1 a Q3 som mal pocit, akoby som prišiel o priľnavosť. V Q1 si vždy nechávate nejakú rezervu, ale v Q3 som aj tak nikdy nemal toľko gripu ako v Q1. Otepľovalo sa, nuž sa zdá, že práve to mi viac uškodilo," zamyslel sa na záver.  "V každom prípade aj druhé miesto je podľa mňa dobré. Som s ním spokojný."

Pierre Gasly sa v Silverstone akoby znovuzrodil, keď sa s ním Max Verstappen podelil o svoje nastavenia. Odhliadnuc od Gaslyho piatkovej nehody, dobrú výkonnostnú úroveň si zatiaľ drží aj v Nemecku.

"Je fajn sa kvalifikovať v druhom rade," uvoľnil sa Gasly. "Chlapci mali dlhú noc, chcem sa im poďakovať za to, že auto dali dokopy. Stále sú tu nejaké oblasti, v ktorých sa môžeme zlepšiť — aj dnes to mohlo byť lepšie. Veci sa však postupne dávajú dokopy."

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk