F1.sk F1.sk

Wolffovi je Ferrari ľúto, želá si, aby sa vyliečilo
zdroj: Twitter/Pirelli Motorsport

Wolffovi je Ferrari ľúto, želá si, aby sa vyliečilo

Podľa časov z tréningov sa zas raz zdalo, že to má Mercedes dosť nahnuté. Napokon sa však Ferrari, najväčší súper strieborných šípov, odpratalo z cesty samo a Lewis Hamilton si pomerne jednoduchým spôsobom vyjazdil 87. pole position v kariére.

Fanúšikovia plní očakávania sa veľkého vzrušenia nedočkali. Totovi Wolffovi však záleží aj na divákoch a preto by ho viac potešilo, keby Mercedes získal pole position v rovnom súboji s maranellskými strojmi.

"Je to škoda pre Ferrari a je to škoda aj pre Sebastiana — akurát tu na jeho domácej veľkej cene," konštatoval pre Sky Sports F1 Toto Wolff. "Fanúšikov sme veľmi jasne počuli, no teraz trochu utíchli."

"Ferrari má chorobu, ktorú musí vyliečiť. Je to škoda, potrebujeme ich pre kvalitný šampionát," zdôraznil vedomý si toho, že pretrvávajúca dominancia nepomáha zatraktívniť Formulu 1. Krok však musia spraviť súperi, nie Mercedes. "Za našu stranu som spokojný, pretože začiatok kvalifikácie bol strašný. Nerozumeli sme, prečo nám chýbala rýchlosť. Postupne sme ju však začali nachádzať."

A to hlavne Lewis Hamilton, ktorý opäť zmietol svojho tímového kolegu. Medzi ním a Bottasom zostala až trojdesatinová diera. "Nebol ďaleko, ale Lewis zajazdil neskutočné kolo. A preteky sú až zajtra. Ak teploty zostanú na tejto úrovni, dôležité bude zvládnuť dôjsť do cieľa a vybrať správnu stratégiu. Myslím si, že Valtteri má šancu."

Najnovšie z kategórie: Nemecko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk