F1.sk F1.sk

Grosjean si s austrálskym balíkom trúfa na postup do Q3
zdroj: TASR/AP

Grosjean si s austrálskym balíkom trúfa na postup do Q3

Romain Grosjean v piatok v Nemecku pokračoval v jazde s originálnou špecifikáciou Haasu VF-19, ktorá bola určená ešte pre úvodnú Veľkú cenu Austrálie. Zdá sa, že v mnohých smeroch je lepšia ako najnovšie aktualizácie.

"Balík určený pre prvé preteky je veľmi, veľmi dobrý," povedal Romain Grosjean. "Podľa mňa je veľmi pozitívne, že chlapci vedia, ako sa to z hľadiska dizajnovania a konštruovania auta robí. To najnovšie vylepšenie je problematickejšie a musíme pochopiť, prečo je to tak. Opäť sme však ukázali, že vieme, ako postaviť auto, čo je podľa mňa veľmi pozitívne."

"Tento balík má aj určité obmedzenia, o ktorých vieme a na ktorých musíme zapracovať. Určite však bolo prekvapujúce a súčasne vzrušujúce, že sme boli takí rýchli," skonštatoval Grosjean, ktorý v druhom tréningu zaznamenal šiesty najlepší čas.

Francúz, ktorý sa narodil vo Švajčiarsku, okrem toho prezradil, že s týmto autom si omnoho viac verí a dokáže ísť až na limit. "Vo veľmi rýchlych zákrutách je fakt dobré a dá sa s ním hrať. Pri pomalších zákrutách je vo vstupnej fáze vynikajúce. Áno, predná časť má aj určité obmedzenia a uprostred zákruty je nedotáčavé. Trakcia je pomerne dobrá. Veľmi rýchle pasáže a stabilita na vstupe do zákrut sú ozaj vynikajúce."

Naposledy v Silverstone Grosjean vypadol v Q2 kvôli tomu, že jeho zahrievače pneumatík neboli nastavené na správnu teplotu. Tentoraz sníva o Q3. "Uvidíme, aké bude počasie, ale po dnešku určite môžeme dúfať v Q3. Verím, že napokon pochopíme, v čom je rozdiel medzi týmto a novým balíkom a dokážeme napredovať," dodal Romain Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Magazín

Pozri viac