F1.sk F1.sk

V Racing Pointe je po piatku spokojnosť, jazdci sú v prvej polovici výsledkovej listiny
zdroj: TASR/AP

V Racing Pointe je po piatku spokojnosť, jazdci sú v prvej polovici výsledkovej listiny

Racing Point priniesol do Hockenheimu viacero noviniek a v piatok to vôbec nevyzeralo zle. Lance Stroll bol s vylepšením auta spokojný a hovoril o jednom z najlepších tréningových dní v sezóne.

"Je fajn vidieť, že tentoraz sme pre zmenu v lepšej polovici výsledkovej listiny," povedal Stroll. "Už dlhšie to takto nebolo, takže niečo takéto je vždy dobrým začiatkom víkendu."

"Auto je celkom iné, doslova absolvovalo diétu. Je to fajn a musíme v tom pokračovať. Takéto dni sú vždy príjemné, ale ešte to boli len tréningy, ktoré sa nerátajú. Orientujem sa na zajtrajšok," dodal Kanaďan.

Podobne naladený bol aj Sergio Pérez. "Bol to dobrý deň, ale ťažký na nájdenie správneho balansu," vyjadril sa. "S balansom som mal problém, ale s úrovňou konkurencieschopnosti môžeme byť všeobecne spokojní. Dúfajme, že si ju udržíme, aj keď zajtra to bude niečo celkom iné. Po takomto dni však chceme Q3."

"Rozhodne sme dosiahli dobré pokroky a auto sa správa lepšie. Ešte na tom vieme trochu popracovať a hlavne musíme popracovať na jeho vybalansovaní," pripomenul Pérez.

Dodajme, že Lance Stroll skončil v druhom tréningu siedmy a Sergio Pérez desiaty.

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk