F1.sk F1.sk

Racing Point prináša balík vylepšení: Je to kritická časť sezóny, hovorí Pérez
zdroj: Racing Point

Racing Point prináša balík vylepšení: Je to kritická časť sezóny, hovorí Pérez

Aktuálne siedmy najlepší tím pohára konštruktérov prichádza do Nemecka s balíkom úprav a vylepšení. Hlavným cieľom inžinierov je liečiť problémy tímu v oblasti vyváženia tohtoročnej RP19.

V predchádzajúcej sezóne bol Racing Point (vtedy ešte aj Force India) tímom, ktorý zbieral body pravidelne každý víkend. Tento rok sa však karta obrátila a stajňa sa stala akosi obeťou vnútorných zmien súvisiacich so zmenou majiteľa. Posledné body zaznamenal ešte v Kanade Lance Stroll.

Do Nemecka preto prichádza Racing Point s balíkom zmien. Kompletne upravená bola karoséria, bočnice budú menej konvenčné, pripomínajú riešenie Red Bullu. Zmenami prešla aj podlaha. Kvôli tomu musel byť pravdepodobne upravený aj chladiaci systém.

„Snažíme sa autu vrátiť rovnováhu, pokúsiť sa vyliečiť niektoré jeho slabiny,“ povedal pilot tímu Sergio Pérez, ktorý nebodoval už od Veľkej ceny Azerbajdžanu. „Potrebujeme posunúť balans viac dozadu. Na celom aute budete môcť vidieť niekoľko nových častí.“

„Je to dôležitá aktualizácia. Nachádzame sa v kritickej fáze sezóny, kde nutne potrebujeme pokrok, aby sme získali body. Od Barcelony sme sa nezlepšili dostatočne, a možno ostatné tímy pokročili viac,“ povedal Pérez.

Jeho tímový kolega Lance Stroll povedal, že autu chýba tempo vo všetkých aspektoch. „Vždy tu bolo úsilie získať viac výkonnosti. Sústredili sme sa na to, aby sme priniesli viac vylepšení, najmä v oblasti aerodynamiky, geometrie zavesenia aj všetkého ostatného.“

„Uvidíme, čo to prinesie, keď vyjdeme na trať. Je to vždy trochu záhada, porovnať to na papieri a v skutočnosti. Skúšali sme to na simulátore a fungovalo to,“ povedal Stroll.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk