F1.sk F1.sk

Vasseur sa snaží podporiť Giovinazziho: V kvalifikácii odvádza veľmi dobrú prácu
zdroj: TASR/AP

Vasseur sa snaží podporiť Giovinazziho: V kvalifikácii odvádza veľmi dobrú prácu

Antonio Giovinazzi od začiatku ročníka nepodáva práve najlepšie výkony, ale aspoň v kvalifikáciách sa dokázal zlepšiť a už v nich vie porážať skúseného Kimiho Räikkönena. Vo veľkých cenách je to však bieda a dostáva sa pod čoraz väčší tlak.

Teda takto by to mohlo na prvý pohľad vyzerať, ale podľa šéfa tímu Frédérica Vasseura v Alfe Romeo žiadny prehnaný tlak nevládne. 

"V kvalifikácii odvádza Antonio veľmi dobrú prácu," povedal Vasseur, ktorého slová cituje Speedweek. "V nej je už na úrovni Kimiho. O Giovinazziho si nerobím starosti a z môjho pohľadu Antonio nie je pod tlakom. V tíme nevytvárame žiadny tlak. Musíme len pokojne pracovať a ukázať potrebnú trpezlivosť."

Talian o svojich schopnostiach presvedčil hlavne v roku 2016, keď skončil druhý v GP2. Tiež chvíľu trvalo, kým sa chytil, aby ho napokon porazil len Pierre Gasly. Tretí vtedy pre zaujímavosť skončil Sergej Sirotkin.

Vasseur okrem podpory pre Giovinazziho pochválil aj Icemana: "Kimi doposiaľ jazdil celkom silne a vďaka nemu sme v priebežnom poradí získali určitý náskok pred Racing Pointom a Toro Rosso. Naša rýchlosť bola v poriadku a takto musíme pokračovať."

"Najbližšie vylepšenia sme plánovali pre Maďarsko, ale pokúsime sa niektoré z nich priniesť už do Hockenheimu. Síce neprinesú sekundu na kolo, ale stred poľa je taký vyrovnaný, že sa ráta každá desatinka," dodal Fred Vasseur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Magazín

Pozri viac