F1.sk F1.sk

Rosberg: Ak by Kimi pracoval tvrdšie, dosiahol by toho viac
zdroj: TASR

Rosberg: Ak by Kimi pracoval tvrdšie, dosiahol by toho viac

Najstarším a najskúsenejším pretekárom súčasného štartového poľa je Kimi Räikkönen. Fínsky pilot oslávi v tomto roku už okrúhlu štyridsiatku, ale pretekársky šport ho naďalej baví a užíva si ho.

Jeho problém je však v tom, že ostatné veci okrem jazdenia mu príliš nechutia. Nemá rád stretnutia s novinármi, mediálne povinnosti a nie je známy ani ako najaktívnejší vývojár. V ideálnom prípade by chcel len sadnúť do auta, odjazdiť si svoje a odísť.

Podľa Nica Rosberga mohol Iceman dosiahnuť viac, ako dosiahol. Celkovo vyhral 21 veľkých cien a získal jeden titul, avšak jeho prirodzený talent ho predurčoval k väčším úspechom.

"Dá sa povedať, že ak by Kimi pracoval tvrdšie, dosiahol by toho viac," povedal Rosberg, ktorého slová s odvolaním sa na denník Ilta Sanomat, cituje stránka grandprix247.com

"Na druhej strane však bol vždy sám sebou. Neexistuje správna ani nesprávna cesta. Nikto nemôže povedať, že niekto by mal pracovať ako šialený. Robí to, čo chce a čo je pre neho dobré. To treba uznať."

"Ja som však k tomuto športu pristúpil inak. Pre mňa bolo dôležité pracovať tak tvrdo, ako som len dokázal," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk