F1.sk F1.sk

Pérez o osude Veľkej ceny Mexika: Vyzerá to pozitívne
zdroj: Pirelli Motorsport

Pérez o osude Veľkej ceny Mexika: Vyzerá to pozitívne

Pilot tímu Racing Point Sergio Pérez patrí k najaktívnejším bojovníkom za budúcnosť Veľkej ceny Mexika, ktorá je ohrozená. Checo patrí k ľuďom, od ktorých sa najčastejšie dozvedáme informácie o budúcnosti jeho domáceho podujatia. A správy sú to tentoraz optimistické.

Aktuálna zmluva medzi organizátormi a Liberty Media vyprší tento rok. Mexická vláda ďalej odmieta podujatie financovať, čo dotlačilo Veľkú cenu Mexika na okraj priepasti. Promotéri teraz horúčkovito hľadajú spôsoby, ako domáce preteky zachrániť.

Liberty už potvrdilo, že v budúcej sezóne bude v kalendári 21 podujatí, rovnako ako tento rok. Pribudli preteky v uliciach vietnamského hlavného mesta Hanoj i holandský Zandvoort. Dve z tohtoročných veľkých cien tak musia vypadnúť. Je takmer isté, že jedným z nich bude Barcelona, bez zmluvy sú okrem nej aj Hockenheim a Autodrom bratov Rodríguezovcov. Komu tak napokon zostane povestný čierny Peter?

„Pretekať doma je tá najúžasnejšia vec, akú som kedy zažil. Cítite tie davy, ľudí ktorí vás podporujú. To je niečo, čo pre vás znamená veľmi veľa,“ povedal Pérez pre The Checkered Flag. „Pokračujeme, máme zmluvu na tento rok, smerom do budúcna stále nepadlo žiadne rozhodnutie. Vyzerá to pozitívne, vo Formule 1 ste si však istí, až keď podpíšete zmluvu. Dovtedy sa môže stať čokoľvek.“

„Snažím sa robiť to, čo fanúšikovia. Tlačia ma vpred, podporujú ma, majú ma radi a majú radi Formulu 1. Podujatie v Mexiku získalo štyrikrát po sebe ocenenie pre najlepšiu veľkú cenu v sezóne, čo je fantastické. Mexiko v kalendári potrebujeme,“ povedal Pérez.

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk