F1.sk F1.sk

Leclerc priznáva: Bol som tvrdší než obyčajne
zdroj: Red Bull Content Pool

Leclerc priznáva: Bol som tvrdší než obyčajne

Štrnásť dní pred Veľkou cenou Veľkej Británie Charles Leclerc prehral súboj o prvé miesto s agresívnejším Maxom Verstappenom. Mladého Monačana to zdravo nasrdilo a pred víkendom v Silverstone si tiež povedal, že sa v pretekoch nebude okúňať. S Verstappenom bojoval tvrdšie ako inokedy.

Podľa Verstappena na Leclerca ešte stále doliehala krivda z Rakúska, keď komisári označili jeho vytlačenie z trate za pretekársky incident. Leclerc to nepopiera, no zároveň dodáva, že ostrejší nebol len voči Verstappenovi.

"Nebolo v tom nič osobné. Po Rakúsku som si povedal, že ak komisári akceptujú aj takýto štýl pretekania, tak veľmi rád budem takto pretekať," vysvetlil svoj pozmenený prístup Charles Leclerc. "Tak som to cez víkend spravil. Nebolo to nič špeciálne, len som pretekal tvrdšie než obyčajne."

"Počas posledných dvoch pretekov — a možno aj chvíľu predtým — som mal pocit, že Formula 1 chce tvrdé súboje. My, piloti, tlačíme na tvrdé pretekanie. Preto si to vlastne užívame. Nuž som to tak urobil," podčiarkol mladší z pretekárskej dvojice pilotov Ferrari.

Charles Leclerc získal v Silverstone pódium, užil si niekoľko skvelých súbojov a ukázal, že sa nebojí vystrčiť lakte. Preteky hodnotí veľmi vysoko, ba za posledné dva roky boli podľa neho vôbec najlepšie.

"Bolo to náročné. Myslím si, že s našou kvalifikačnou rýchlosťou vieme byť silní, no na tej pretekovej ešte musíme popracovať," skonštatoval Leclerc. "Vyzerá to tak, že Red Bull vie dlhšie udržať pneumatiky pri živote. Preto som sa snažil Maxa držať za sebou takú dlhú dobu."

"V aute som sa ale určite zabával najviac od svojho príchodu do Formuly 1. Veľmi, veľmi som si užíval to tvrdé pretekanie, ktoré bolo vždy na hrane, no v rámci pravidiel," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Magazín

Pozri viac