F1.sk F1.sk

Hülkenberg chcel viac bodov, no nezískal ich. Renault uprednostnil Ricciarda
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg chcel viac bodov, no nezískal ich. Renault uprednostnil Ricciarda

Nico Hülkenberg hral v Silverstone až druhé husle. "Nie zrovna fantastické" preteky poznačila predovšetkým stratégia tímu, no proti Hulkovi hralo aj niekoľko ďalších faktorov. Nemec má pocit, že niekoľko bodov tím prenechal súperom.

Hülkenberg dorazil do cieľa na desiatej priečke, teda jeden bod predsa len získal. "Myslím si, že sme ich ešte viac nechali za sebou. Z môjho pohľadu sme netrafili správnu stratégiu. Zastavili sme príliš neskoro, pretože s pneumatikami som už mal vážne problémy."

Mäkká zmes z kvalifikácie toho veľa nevydržala, no Renault so zastávkou otáľal až do trinásteho kola, teda o kolo viac ako v Ricciardovom prípade. "V nedeľu sme mu naozaj nepomohli," pripustil Cyril Abiteboul pre motorsport.com. "Boli to ťažké preteky s niekoľkými drobnosťami, vrátane zastávky v boxoch, ktorá pravdepodobne prišla trochu neskoro; veľmi sme sa koncentrovali na súboj Daniela a Landa (Norrisa), intenzívne sme sa zaoberali tým, kedy zastaviť, undercutom a overcutom."

"V takých akciou preplnených pretekoch to nikdy nie je jednoduché, stav pneumatík sa nezisťuje ľahko. V Nicovom prípade sme zastavili trochu neskoro a prišli sme o pozíciu. Od toho momentu bol trochu zahnaný do kúta," poznamenal 41-ročný Parížan.

Nico Hülkenberg v diaľke, Daniel Ricciardo vpredu
Renault Sport

Renault toho mohol pre svojho pilota spraviť aj viac. "Myslím si, že keby sa necítil byť zahnaný do kúta, teda keby sme ho povolali do boxov ako prvého, bol by na tom lepšie aj po mentálnej stránke. V kvalifikácii bol však za Danielom a za Danielom bol aj po prvom kole. O výmenu pneumatík síce žiadal skôr ako Daniel, ale pozične bol jasne za Danielom. Bolo to fér. Avšak mohli sme mu to uľahčiť a celkovo si odniesť viac bodov. Najviac nám však uškodil safety car."

"Bezpečnostné vozidlo určite nebolo pre moje preteky to najlepšie, no a potom po reštarte ma ešte trafil Checo. Prišiel som o pozíciu v prospech Kimiho," vyratúval ďalšie problémy, ktoré sa v nedeľu objavili Hülkenberg. "Ku koncu sme mali problém s motorom a na celej rovinke Hangar som prišiel o výkon. Ocitol som sa v dojazdovom režime a prepadol sa. Potom som to nahodil späť."

"Celkovo to nebolo nič fantastické, no aj tak som dosť prekvapený, že sme aj s toľkými problémami získali bod," dodal Hulk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Magazín

Pozri viac