F1.sk F1.sk

Norrisova stratégia by vraj zafungovala, keby mali preteky o päť kôl viac
zdroj: Red Bull Content Pool

Norrisova stratégia by vraj zafungovala, keby mali preteky o päť kôl viac

Lando Norris v sobotu príjemne prekvapil, keď za sebou nechal svojho tímového kolegu aj takmer celý stred poľa. V nedeľu pokračoval v ešte lepšom duchu; v prvom kole sa dostal pred Daniela Ricciarda, čím predbehol aj posledné auto s výnimkou Mercedesov, Ferrari a Red Bullov. Nádej na dobrý výsledok však zmazalo strategické rozhodnutie tímu.

Domáci pretekár prezul na nové stredne tvrdé gumy v trinástom kole, no počas fázy SC zostal na trati. Gumy boli ešte stále relatívne čerstvé a McLaren veril, že na konci pretekov budú mať piloti, ktorí si vybrali jednozastávkové stratégie, vážne problémy. Norris ich mal na nových hardoch poľahky predbehnúť. Teória vyzerala dobre, prax o čosi menej.

Šéf McLarenu Andreas Seidl uznal, že tím nevybral správnu stratégiu, no to počas pretekov nevedel. "Na základe údajov z pneumatík a auta sme u Landa usúdili, že by bolo príliš riskantné pokračovať až do cieľa. Chceli sme to skúsiť na nových hardoch a ku koncu pretekov konkurenciu predbehnúť. Zdá sa, že na to by sme potrebovali ešte päť kôl."

Lando Norris nebol spokojný, no tím za to kritizovať nechcel. "Počas fázy SC sme sa rozhodli nesprávne. Nezastavili sme, hoci sme mali. Nebolo to riskovanie, len sme dúfali, že ku koncu odpadne viacero ľudí. To sa nestalo."

"Pri spätnom pohľade vidíme, že to nebola dobrá stratégia. To sme ale nemohli vedieť, keď sme sa rozhodovali. Stále preto stojím za týmto tímom, nespravili nič zlé. V každom prípade sme sa ale nerozhodli správne," dodal jediný tínedžer v štartovom poli.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk