F1.sk F1.sk

Podľa Vettela sa jeho aktuálne problémy nepodobajú udalostiam z roku 2014
zdroj: Ferrari

Podľa Vettela sa jeho aktuálne problémy nepodobajú udalostiam z roku 2014

Rovnako ako v sezóne 2014 aj teraz Sebastiana Vettela zaháňa do kúta jeho mladší a menej skúsený kolega, aj teraz mu v šampionáte chýbajú body, no a aj teraz sa hovorí o tom, že by mohol na konci sezóny z tímu odísť. Paralel by sa dalo nájsť aj viac, no podľa Vettela by to nič nedokazovalo. Nemec tvrdí, že táto sezóna je "úplne iná".

Vettel bol frustrovaný aj v roku 2014, no v rozhovore pre motorsport.com odmietol, že by bol na tom tak zle aj tento rok. "Naozaj nie. Po prvé, to bolo už dávno a po druhé, toto je úplne iné. Keď sa už bavíme o tej frustrácii, myslím si, že sa objavuje len tu či tam."

"Chýbajú nám výsledky. Doterajšie preteky však mohli dopadnúť inak. Mali by sme byť fér a nehodnotiť jedno konkrétne kolo," zdôraznil štvornásobný šampión. "Stalo sa, ale kolá pred tým momentom boli celkom silné. Vyštartovali sme zo šiesteho miesta, takže na tretej priečke sme sa neocitli náhodou. Mohli by ste argumentovať bezpečnostným vozidlom, ale v prvom stinte sme to manažovali celkom dobre. Spravili sme niečo iné ako ostatní a fungovalo to."

"Aj v ostatných pretekoch to mohlo dopadnúť inak. Nerobím si preto starosti. Viem, že v nedeľu mám na to, aby som pozbieral aj lepšie výsledky. Už sa teším do Nemecka," priznal Vettel.

Prepad Sebastiana Vettela trvá už celý rok. O týždeň Nemec vycestuje tam, kde sa to celé začalo: do Hockenheimu. Je to preňho príležitosť aj symbolicky ukončiť nešťastný rok. Či sa pilot Ferrari skutočne otrasie a pozbiera, zatiaľ nevedno. Lewis Hamilton však o sile svojho rivala nepochybuje.

"Som plne presvedčený o tom, že sa od toho dna odrazí. Pozrite sa na velikánov v tenise — on je jedným z nich. Má za sebou ťažké preteky, ale predsa je štvornásobným majstrom sveta. On sa v ďalších pretekoch vráti. Presne to robia atléti-velikáni," uviedol Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk