F1.sk F1.sk

Hornera teší Gaslyho znovuzrodenie: Bol ako vymenený
zdroj: TASR/AP

Hornera teší Gaslyho znovuzrodenie: Bol ako vymenený

Budúcnosť Pierra Gaslyho pred posledným víkendom vyzerala veľmi pochmúrne, no na okruhu v Silverstone ukázal, že sa Red Bullu môže predsa len vyplatiť doňho ešte čosi investovať. Christian Horner bol nadšený z Francúzovho výkonu. Skonštatoval, že akoby v jeho RB15 sedel "iný jazdec".

Potom, čo Gasly v Rakúsku stratil na Verstappena celé kolo, sa Red Bull rozhodol dramaticky zasiahnuť do jeho víkendových príprav. Na začiatku víkendu tak dostal rovnaké nastavenia, aké vyhovujú Maxovi Verstappenovi, a celý víkend mu nedovolili sa od Holanďanových nastavení príliš vzdialiť. Vyplatilo sa.

Gasly skončil štvrtý, čo je jeho najlepší výsledok v ročníku. Podľa Christiana Hornera spravil veľký krok vpred. "Myslím si, že Pierre celý víkend odvádzal vynikajúcu robotu. V Rakúsku to bol preňho veľmi ťažký víkend, no hodil ho za hlavu. Prišiel sem, koncentroval sa na to, čo robí on a prestal sa trápiť tým, čo robí jeho kolega. Celý víkend bol ako iný pilot."

"Už od prvého tréningu bol konkurencieschopný," pokračoval Gaslyho šéf. "Staval na tom v druhom tréningu, no a bol konkurencieschopný i vo všetkých troch častiach kvalifikácie. V pretekoch opäť. Predbehol Sebastiana a tvrdo zabojoval aj s Leclercom. Myslím si, že to odjazdil skvelo."

Horner si však nemyslí, že by Gaslymu pomohlo len Verstappenovo nastavenie. "Ani nie. Myslím si, že určite pomohol jeho prístup k celému víkendu. Tu sa nakopol a hneď bol konkurencieschopný."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk