F1.sk F1.sk

Hamiltonovo posledné kolo prekvapilo aj Bottasa: Taký čas na hardoch…
zdroj: Mercedes

Hamiltonovo posledné kolo prekvapilo aj Bottasa: Taký čas na hardoch…

Keď Valtteri Bottas sedem kôl pred koncom prezul na mäkkú zmes, všetko nasvedčovalo tomu, že na víťazstvo už nedosiahne. Aspoň čiastočne si to mohol vynahradiť ziskom extra bodu za najrýchlejšie kolo. Fín však nebol dostatočne rýchly na to, aby prekonal Hamiltona na viac ako 30 kôl starých hardoch.

Valtterimu Bottasovi napokon chýbali tri stotiny sekundy. "Veľmi som sa snažil, ale v tom momente som nemal plnú batériu, hoci v režime, v ktorom som jazdil v prechádzajúcom kole, sa mala doplniť."

"Je to čosi, o čom sme sa bavili na brífingu. V pretekoch to môže byť oveľa lepšie, pokiaľ ide o nabíjanie batérie pre pokus o zajazdenie najrýchlejšieho kola. Celý balík musíme nabiť o čosi viac, aby sme potom mohli aj viac využiť. Mám pocit, že tam som trochu stratil. A tiež som mal o čosi viac paliva," vysvetľoval Bottas.

Rodák z Nastoly zajazdil svoj najlepší čas päť kôl pred koncom, keď boli jeho softy najčerstvejšie. Prekonať čas Lewisa Hamiltona by preto nemal byť až taký problém, no Fín priznal, že spravil aj drobnú chybu.

"Prekvapilo ma, že na tvrdej zmesi dokázal na konci zajazdiť také kolo," uznanlivo skonštatoval Bottas. "Tvrdá zmes toho veľa vydržala. Ja som v posledných pár zákrutách trochu prebrzdil, takže tam som prišiel možno o takú desatinku."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk