F1.sk F1.sk

Vettel by si mal dávať pozor na svoj status vo Ferrari, odkazuje Ralf Schumacher
zdroj: Ferrari

Vettel by si mal dávať pozor na svoj status vo Ferrari, odkazuje Ralf Schumacher

Sebastiana Vettela a Charlesa Leclerca už v šampionáte delia len tri bodíky, a to aj napriek tomu, že rodák z Heppenheimu je vo Ferrari ešte stále jasnou tímovou jednotkou. Ralf Schumacher má však obavy, že by jeho krajan mohol o svoju privilegovanú pozíciu veľmi rýchlo prísť.

Mattia Binotto ešte v piatok ubezpečoval, že sa vo vnútornej politike tímu smerom k jazdcom nič nezmenilo. "Na začiatku roka sme povedali, že sme tu, aby sme získali čo najviac bodov. V prípade šancí 50/50 by bol teda našou prioritou Vettel. Ešte stále je v čele šampionátu on, takže výhodu by určite mohla dostať jeho strana."

Po silverstonskom zlyhaní to však už v šampionáte nevyzerá tak jednoznačne, a podľa odborníka Sky Ralfa Schumachera ani vo Ferrari: "Sebastian by mal byť teraz opatrný, už je na dobrej ceste stať sa tímovou dvojkou. Charles mu to určite neuľahčuje. Myslím si, že by mal na sebe popracovať. Charles bude, samozrejme, šťastný, a v tíme sa stane dôležitejším."

"Keď jeden z pilotov začne viac a viac silnieť, tak tím sa postupne začne koncentrovať naňho. Sebastian si teraz musí dať pozor," upozornil Vettela Schumacher. Dá sa očakávať, že Nemec nebude chcieť nosiť vodu mladému Leclercovi, nuž mu neostáva iné, len zabrať. Alebo opustiť tím po vzore sezóny 2014.

Ani podľa Davida Coultharda to s Vettelom vo Ferrari nevyzerá dobre. Nemec je podľa neho za zenitom, čo ilustruje porovnaním jeho správania sa na trati so správaním Michaela Schumachera počas jeho rokov v Mercedese.

"Michaelovi Schumacherovi sa tiež ku koncu jeho kariéry stávalo, že vrážal do iných áut. Tiež si myslel, že najskôr musia začať brzdiť ľudia pred ním, no potom si uvedomil, že to bola jeho chyba," poznamenal Coulthard, čím pripomenul prvé slová Sebastiana Vettela po kolízii s Verstappenom: "Čo to stvára?" Neskôr si však svoju chybu uvedomil a Verstappenovi sa ospravedlnil.

"Samozrejme, že som si najskôr myslel, že tam bolo miesto. Po pár kolách som si ale uvedomil, že to bola moja chyba. Šiel som teda za Maxom a povedal som mu, čo si myslím," uviedol Vettel na margo toho, prečo sa rozhodol Holanďanovi ospravedlniť. "Úprimne, to (ospravedlnenie) si ja vždy cením viac ako nejaké rozhodnutie komisárov."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk