F1.sk F1.sk

Wolff nechce, aby jeho piloti bojovali tak "špinavo" ako Red Bully a Ferrari
zdroj: TASR/AP

Wolff nechce, aby jeho piloti bojovali tak "špinavo" ako Red Bully a Ferrari

Nedeľné preteky v Silverstone priniesli za priehrštie krásnych súbojov. Podľa Tota Wolffa niektoré z nich prekročili isté hranice, preto je rád, že do tejto skupiny nepatril duel medzi Valtterim Bottasom a Lewisom Hamiltonom. Príklady "špinavého" pretekania vraj môžeme nájsť v manévroch Maxa Verstappena a dvojice Ferrari.

Divákov chytil za srdce súboj Charlesa Leclerca s Maxom Verstappenom, ale tiež Verstappena s Vettelom, ktorý však nedopadol tak slávne ako prechádzajúcej dvojice, hoci Leclerc s Verstappenom nenechali svojmu súperovi ani piaď miesta.

V úvode pretekov nás zas zabávali Bottas s Hamiltonom, no v tomto prípade to bolo podľa Tota Wolffa veľmi férové. "Myslím si, že oni dvaja zviedli veľmi dobrý súboj, určite veľmi atraktívny. Nikto nemôže tvrdiť, že by sa nebránili tvrdo, no zato to nebolo špinavé."

"Myslím si však, že súboje medzi niektorými inými pilotmi už hraničili so špinavosťou," pokračoval Wolff narážajúc na Red Bull a Ferrari. "Počas pretekov chceme vždy vidieť aj nejaké špinavosti, je to fajn, keď piloti takto proti sebe bojujú, ale nie, keď sú z rovnakého tímu."

V Mercedese si istotne ešte spomínajú na VC Španielska 2016. "Presne o tom sme sa ráno pred pretekmi bavili. Nič z toho nechcem vidieť vo vnútrotímovom súboji," hovorí Wolff na margo "špinavostí" v pretekaní. "Nepochybujem o tom, že oni vedia, ako majú proti sebe bojovať."

"V mnohých prípadoch sme videli, že Lewis a Valtteri sa na trati rešpektujú. Keď však bojujete s iným tímom, je v poriadku, ak to posuniete o stupeň vyššie," uznal 47-ročný Viedenčan.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk