F1.sk F1.sk

Verstappen tvrdí, že Leclerc mu ešte vracal Rakúsko
zdroj: TASR/AP

Verstappen tvrdí, že Leclerc mu ešte vracal Rakúsko

Max Verstappen zvádzal na Veľkej cene Veľkej Británie neuveriteľné súboje s Charlesom Leclercom. Prvá časť pretekov nimi bola doslova pretkaná a fanúšikovia nemohli veriť vlastným očiam.

Boj Verstappena s Leclercom však nebavil len na trati, pokračoval totiž aj v boxoch; z pitlane vychádzali bok po boku a všetko to pokračovalo. Holanďan mal napokon pocit, že jeho súper bol až príliš tvrdý, a to všetko preto, lebo ho ešte hnevala rakúska prehra.

"Podľa mňa bol ešte trochu roztrpčený z Rakúska, takže sa bránil ozaj tvrdo," povedal Verstappen. "Ale je to v poriadku, ja som rozhodne za. Pochopiteľne, že som v tých bitkách nechcel príliš riskovať a poškodiť si auto. Vedel som totiž, že sme o dosť rýchlejší a musím si počkať na správnu chvíľu."

"Tím mi potom pomohol dobrou stratégiou a všetko vyzeralo tak, že vybojujeme dobrý výsledok," skonštatoval talentovaný mladík z Red Bullu Racing, ktorý neskôr kolidoval so Sebastianom Vettelom. Inak mohol bez problémov skončiť na pódiu a možno mať aj druhé miesto.

"V pretekoch sme boli jednoznačne rýchlejší ako Ferrari, ale nikdy som nemal čisté kolá. Lewis bol skutočne veľmi rýchly, ale mohli sme mať druhé či tretie miesto," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk