F1.sk F1.sk

Verstappen ľutuje problémy s turbom, chcel zabojovať o pole position
zdroj: TASR/AP

Verstappen ľutuje problémy s turbom, chcel zabojovať o pole position

Kvalifikácia na Veľkú cenu Veľkej Británie bola na čele veľmi tesná, no mohla byť ešte tesnejšia, tvrdí Max Verstappen. O lepší čas ho mali pripraviť hlavne problémy s turbom, ktoré mu dávalo extra výkon príliš neskoro.

"Na jednej strane som veľmi šťastný, pretože pred kvalifikáciou som nebol moc spokojný," pripustil Max Verstappen, ktorý v tréningoch dosť strácal. "Najskôr som nebol spokojný s balansom. Našťastie, v kvalifikácii sme spravili posledné zmeny, vďaka ktorým som sa v aute začal cítiť oveľa lepšie. Z pohľadu auta sme pekne poskočili dopredu. Nie je teda zlé, že sme na konci boli tak blízko pole position — a to aj s problémami, ktoré nás v kvalifikácii postretli."

"Mal som menšie oneskorenie turba, takže vždy na výjazde zo zákrut to spočiatku neťahalo, bolo tam isté oneskorenie. To ma určite stálo nejaký čas na kolo. Keď sa pozriete na časy a vidíte, že ste boli tak blízko pole position, cítite trochu horkosti. Tie problémy ma určite pripravili o jednu alebo dve desatinky, s ktorými by som mohol zabojovať o pole position," zhodnotil štvrtý najrýchlejší muž soboty.

Znamená to, že Honda má problém? Podľa Verstappena nie: "Je to len o vyladení nastavení, no dnes sme ich vyladiť nedokázali. Obyčajne to zvládame," vysvetľoval s tým, že pre tím je to smola, keďže na iných okruhoch by strata pri rovnakom probléme nebola taká veľká: "Väčšina výjazdov z pomalých zákrut predchádza dlhým rovinkám. Postupne tam tak strácate čas."

"Celkovo to nebolo zlé, zajtra to napravíme. V pretekoch na tom zvykneme byť lepšie," dodáva Holanďan, ktorý by veľmi rád zrušil nedeľné oslavy Mercedesu: "Pokúsim sa o to."

Pierre Gasly
TASR/AP

Menšie vzkriesenie zažíva v Silverstone Pierre Gasly, ktorému sa v doterajšej časti roka podarilo kvalifikovať na lepšom ako šiestom mieste len dvakrát; aj to len v Monaku, kde vo finálovom rozstrele chýbal Charles Leclerc, a v Kanade, kde Max Verstappen vypadol už v Q2.

Tretia piata priečka v sezóne je tak Gaslyho najlepším výkonom. "V piatok a aj v treťom tréningu sme mali dobrú rýchlosť. Vieme, že v kvalifikácii Mercedesy a Ferrari zapnú svoje motory, čo nám situáciu trochu sťaží. Myslím si, že ako tím môžeme byť s tretím a piatym miestom spokojní. Dobrý piatok bolo dôležité potvrdiť dobrou štartovacou pozíciou."

Na nedeľu sa Gasly teší ešte viac. "Som naozaj vzrušený, zatiaľ to bol veľmi pozitívny víkend. Štartujeme na mediumkách a Ferrari pôjde na inej stratégii. Teším sa na to!"

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk