F1.sk F1.sk

Ferrari má problémy s vysokým opotrebením predných gúm, nie je v tom samo
zdroj: TASR/AP

Ferrari má problémy s vysokým opotrebením predných gúm, nie je v tom samo

Z tábora Ferrari po piatkových tréningoch necítiť prílišnú spokojnosť. Strata na Mercedes síce nebola veľká, ale platí to len o kvalifikačných jazdách; pri simuláciách pretekov bol rozdiel väčší. A ani s jedným kolom červení neboli spokojní, pretože vraj doplácali na veľmi vysoké opotrebenie predných gúm.

"Vedeli sme, že Silverstone pre nás bude náročnejšie, ako možno posledné preteky, o tom nemôžeme pochybovať," uviedol šéf tímu Ferrari Mattia Binotto. "Na druhej strane sme však boli zvedaví na to, aby sme videli progres auta. Progres, ktorý sme dosiahli v priebehu posledných týždňov."

"Ale posudzovať ho už dnes je veľmi ťažké a naďalej je veľmi skoro. Zaznamenali sme veľmi vysoké opotrebenie predných gúm, hlavne ľavej prednej, čo malo vplyv na jedno kvalifikačné kolo. Keď sa na to pozriete detailnejšie, tak v prvom a druhom sektore sme dosť silní, ale v poslednom sme slabí a pociťujeme nedotáčavosť," dodal Talian.

Ferrari však nie je jediným tímom, ktorý na niečo podobné dopláca. "A nejde tu o tvorbu pľuzgierov, ale o opotrebenie gúm," prezradil šéf Pirelli Mario Isola potvrdzujúc, že ťažkosti má viacero stajní. "Na niektorých gumách bolo vidieť čierne čiary. To už jazdili na konštrukcii gumy, preto bolo vidieť inú farbu."

Binotto následne hovoril aj o ďalších veciach: "Do Francúzska sme priniesli novú podlahu, ktorá sa neosvedčila. Iné súčiastky, ako napríklad predné a zadné krídla, ostali na aute. V Rakúsku sme sa pokúšali prísť na to, prečo podlaha nefungovala tak, ako sme očakávali. Dostali sme odpovede na naše otázky a tentoraz nasadzujeme tú istú podlahu. Tá je však len jednou časťou nášho evolučného programu."

"Keď si vezmeme posledné tri podujatia, dvakrát sme mohli vyhrať: v Kanade a v Rakúsku. Preto si myslím, že sme postupom času silnejší, ale pravda je aj taká, že niektoré okruhy sedia nášmu autu viac, iné menej. Našim cieľom pritom musí byť to, aby sme na víťazstvo mali na každom okruhu," zdôraznil Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac