F1.sk F1.sk

Grosjean sa smeje z nehody v boxovej uličke: Bolo to trochu trápne (+VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Grosjean sa smeje z nehody v boxovej uličke: Bolo to trochu trápne (+VIDEO)

Romainovi Grosjeanovi sa podaril ďalší husársky kúsok, keď v tréningu havaroval už na výjazde z boxovej uličky. V tíme to vraj neberú nijako tragicky, na celej situácii sa spoločne zasmiali.

Haas sa v piatok rozhodol na aute Romaina Grosjeana vyskúšať špecifikáciu súčiastok zo začiatku sezóny, vďaka čomu zničenie predného krídla nepovažoval za takú katastrofu, ako keby šlo o novinky čerstvo privezené z továrne. V tíme by v tom prípade istotne neboli z Grosjeanovej nehody takí rozveselení.

"Mal som chladné pneumatiky a keď som vypol obmedzovač, auto sa roztočilo," v krátkosti opísal svoju nehodu Romain Grosjean. "Bol to trochu trápny moment. Taký je život. Spoločne sme sa na tom zasmiali, podľa mňa presne to by ste v takej situácii mali spraviť. Nijako extra nás to pred zvyškom dňa neotrávilo."

Grosjeanov prvý tréning pokračoval hodinami v zákrute Brooklands. Ten označil za následok kombinácie faktorov, na čele s "nie ideálnym" nastavením auta, novým asfaltom, hrboľmi na trati a "trochu zaprášeným okruhom". "A keď ste nemali za sebou prvý výjazd, bolo ťažké hneď na to šliapnuť. Počas môjho prvého kola som nevedel, čo mám čakať. V tretej a štvrtej zákrute bol vynikajúci grip, nuž som to isté čakal aj v šiestej. Nebol to však ten prípad.

Staršia špecifikácia auta v Grosjeanovi zanechala pozitívnejšie pocity než novinky nasadené v Barcelone, no kvôli nim jeho auto nezvládalo silnejšie poryvy vetra tak dobre ako Magnussenovo.

"Vedeli sme, že balík noviniek, ktorý sme doniesli do Barcelony, bol dobrým krokom ohľadom citlivosti na vietor. V tomto smere sme pomerne slabí," poznamenal Grosjean. "Dnes bolo veterno, nuž som sa cítil rovnako ako v Bahrajne a Číne, kde bolo tiež veterno. Keď nefúka, mám dobré pocity z auta, lepšie než s novým balíkom. Výkonnostne však trochu stráca."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk