F1.sk F1.sk

Vettel: Mercedes je vpredu, s Red Bullom sme na jednej úrovni
zdroj: TASR/AP

Vettel: Mercedes je vpredu, s Red Bullom sme na jednej úrovni

Sebastian Vettel bol v druhom piatkovom tréningu pred Veľkou cenou Veľkej Británie štvrtý najrýchlejší. Nebolo to najhoršie, ale na druhej strane ani najlepšie.

"Miestami to bolo celkom OK, čo je z môjho pohľadu dôležitejšie, ako výsledková listina," uviedol Vettel. "Väčšinou to však nebolo také, ako by som bol rád. Vyskúšali sme však niekoľko vecí a som presvedčený o tom, že v sobotu to vieme zvládnuť aj lepšie."

"Veľmi veľa sme experimentovali. Niektoré z nových/experimentálnych súčiastok bolo aj vidieť, iné boli skryté. Popoludní som sa v aute napokon necítil tak dobre, ako ráno, ale možno za to mohli aj podmienky, ktoré sa zmenili."

"Aktuálne vykonávame analýzy, čo musíme spraviť v záujme toho, aby sme mali v sobotu rýchlejšie auto. Pochopiteľne nestrácame vieru v to, že auto dostaneme do prvého radu na štarte, ale myslím si, že Mercedes ostáva favoritom. Do týchto chvíľ nezvládli všetko správne, ale napriek tomu mali rýchlosť," hovoril ďalej štvornásobný majster sveta.

Pretekárov v piatok trápil pomerne silný vietor, ale Vettel s ním rátal: "Na tomto mieste je to normálne, veď je to tu celkom otvorené a krajina je rovinatá. Vietor je však pre všetkých rovnaký."

"Po stránke nastavenia sa ešte vieme zlepšiť. Ťažko povedať, ako na tom budeme v kvalifikácii, ale ak budeme mať auto, ktoré sa bude správať dobre, tak by to mohlo dopadnúť ozaj dobre."

"Piatok je zvyčajne určený aj na to, aby sme trochu skúšali a práve to sme aj spravili. Nemôžem tvrdiť, že by všetko fungovalo, ale potrebujeme vybrať to, čo bolo dobré a ten zvyšok musíme vylepšiť. Popoludní bolo auto nervóznejšie. A na záver k pomeru síl: z môjho pohľadu je Mercedes vpredu a s Red Bullom sme aktuálne na jednej úrovni," dodal Sebastian Vettel.

A ako to videl druhý pretekár Ferrari Charles Leclerc? "Mal som pocit, že po stránke pretekového tempa sa dosť trápime," odpovedal novinárom. "Myslím si, že v podaní Mercedesu toho príde ešte dosť, ale uvidíme zajtra. Pred nami je určite dosť práce."

"Očakával som, že Mercedes bude najsilnejší a aj to potvrdili. V súťažnom tempe boli veľmi, veľmi rýchli. My sme sa v tomto smere naopak trápili, ale pri kvalifikačných jazdách to bolo lepšie. Oni však toho v zálohe majú ešte dosť, to som si istý. Dnes sa trápili, aj keď po stránke pretekového tempa to tak nevyzeralo," vyjadril sa Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk