F1.sk F1.sk

Verstappen hovorí o jednom z najhorších piatkov v sezóne, Gasly zasa o najlepšom
zdroj: TASR/AP

Verstappen hovorí o jednom z najhorších piatkov v sezóne, Gasly zasa o najlepšom

Max Verstappen po prvých dvoch tréningoch nebol práve najspokojnejší, ale vzhľadom na to, že podľa neho išlo možno o najhorší piatkový deň v sezóne, to nevidí úplne čierne. Popoludní skončil so stratou 830 tisícin sekundy na Valtteriho Bottasa na siedmom mieste.

"Pochopiteľne, že pri novom asfalte sme potrebovali pochopiť úroveň gripu, ale je to fajn," uviedol Verstappen. "Na niektorých miestach je to trochu hrboľaté, čo je škoda, ale celkovo máme lepší grip. Všetkým jazdcom sa to pozdáva."

"Dnes bolo dosť veterno, takže to nebolo jednoduché a celkom jednoznačne sme nemali dobrý balans auta, kvôli čomu to bolo ešte ťažšie. Aktuálne by som povedal, že tento piatok bol jedným z najhorších v sezóne a čaká nás dosť práce. Na druhej strane je sľubné, že aj tak sme blízko k Mercedesu a Ferrari. To znamená, že máme veľký potenciál," dodal Holanďan.

Naopak nadmieru sa darilo druhému pilotovi Red Bullu Pierrovi Gaslymu, ktorý bol v prvom tréningu dokonca najrýchlejší. "Z našej strany to bol fakt dobrý deň," spokojne prikyvoval. "Som rád, pretože oproti Rakúsku sme vykonali množstvo zmien a máme pripravený dobrý plán, ako to u mňa zlepšiť."

"V druhom tréningu som neodjazdil perfektné kolo, takže z auta viem dostať aj viac. Celkovo som však spokojný. Počkajme si na zajtrajšok a na nedeľu, ale pre mňa to bol určite najlepší piatok v sezóne. Zdá sa, že vykonané zmeny fungujú a potrebujeme pokračovať v uberaní sa týmto smerom," skonštatoval Gasly.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk