F1.sk F1.sk

O Vettelovej budúcnosti vraj rozhodnú aj nové pravidlá
zdroj: Ferrari

O Vettelovej budúcnosti vraj rozhodnú aj nové pravidlá

Nad budúcnosťou Sebastiana Vettela visia otázniky. Už dlhšie sa hovorí o tom, že ho zlomil tlak, pod ktorý sa vo Ferrari dostal a už to nie je ten starý dobrý Seb. Špekulovalo sa dokonca aj o tom, že to zabalí už po skončení aktuálnej sezóny.

On sám sa k týmto úvahám vyjadril na začiatku víkendu v Silverstone. "Pochopiteľne, že áno," odpovedal na otázku Motorsport.com, či dôležitú rolu zohrajú nové pravidlá pre rok 2021. "Aj naďalej to potrebujem vnímať tak, že autá sú vzrušujúce, formula je vzrušujúca."

"Čas plynie. Je fajn, že sa nás pýtajú. Dali sme im svoje názory a dáme im ich opäť. Dúfajme, že sa urobia správne kroky pre to, aby šport rástol, aby sme navzájom mohli bojovať, aby sme mohli sami seba vyzývať a aby sme mohli predvádzať naše schopnosti."

Vettel má s Ferrari platnú zmluvu do konca roku 2020. V Scuderii pôsobí od roku 2015 a veril, že získa nejaký ten titul, ale s výnimkou minulého roku sa mu v žiadnom okamihu nepriblížil. 

Ďalšia otázka sa týkala toho, aké sú súčasné autá z pohľadu potešenia jazdca. "Pri vysokých rýchlostiach sú absolútny vrchol. Ale pri nízkych rýchlostiach by som povedal, že je to bieda. Sú príliš ťažké. Táto vec sa mi nepáči, pretože Formula 1, akú som spoznal vo svojich začiatkoch, bola vzrušujúca vo všetkých rôznych rýchlostiach."

"Preteky boli ako šprint, čo bolo super, pretože som mohol v každom kole ísť maximum z pohľadu seba, ale aj z pohľadu auta a z pohľadu pneumatík. Toto sa tak trochu zmenilo. Niekedy 'manažujeme' viac, inokedy menej."

"Sčasti je to aj dobré, pretože treba používať aj hlavu a nielen nohy a ruky. Ale ten, ktorý dostane finálnu odmenu, by mal byť skutočne najrýchlejší," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk