F1.sk F1.sk

McLaren bude Alonsa podporovať v hľadaní si miesta v F1
zdroj: McLaren

McLaren bude Alonsa podporovať v hľadaní si miesta v F1

Hoci sa Alonso snaží verejnosť presvedčiť o tom, že o Formulu 1 nemá záujem kvôli jej "predvídateľnosti", pokúša sa do nej vrátiť. Uprostred týždňa sme sa dozvedeli, že svoje služby ponúkol napríklad Red Bullu. Španiel v tomto prípade neuspel, v čom zohral kľúčovú úlohu jeho vzťah s Hondou. Vrátiť sa nemôže ani do zlepšujúceho sa McLarenu, keďže Woking si svoju dvojicu ponechá aj budúci rok, no podľa šéfa Zaka Browna môže pokojne skúšať šťastie u iných tímov Formuly 1.

"Fernando zostáva ambasádorom McLarenu," hovorí pre Autosport Zak Brown, no zároveň konštatuje, že to Španielovi nezväzuje ruky. "Máme s ním skvelý vzťah a bavíme sa s ním o jeho budúcom pretekárskom programe mimo Formuly 1. Budeme však radi, aj ak sa bude chcieť vrátiť do Formuly 1 a pretekať v inom tíme, keďže my už nemáme voľné miesto. Podporili by sme ho, ak by chcel do toho ísť."

McLaren výkonnostne stúpa a keby už tento týždeň nepotvrdil, že Carlos Sainz a Lando Norris budú jazdcami tímu, začalo by sa špekulovať aj o tom, ktorý z dvojice by mohol uvoľniť miesto pre dvojnásobného majstra sveta z Ovieda. Práve špekuláciám "uhorkovej sezóny" sa chcel Brown týmto krokom vyhnúť.

"Carlos je každý víkend extrémne rýchly, no extrémne rýchly je aj Lando. A rýchlo sa učí," chváli svojich pilotov Brown. "Niektoré z chýb, ktoré by ste od nováčikovského jazdca čakali, proste nerobí — na čo by som si mal zaklopať."

"Jazdí pomerne vyzreto, má dobrú spätnú väzbu a s Carlosom dobre vychádza. Mysleli sme si, že bude lepšie, ak to všetko vyriešime hneď a so sklonenými hlavami budeme pokračovať v plnení nášho programu," dodal.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk