F1.sk F1.sk

Hamilton: Formula 1 nemôže existovať bez pretekov v Silverstone
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Formula 1 nemôže existovať bez pretekov v Silverstone

Dlhé rokovania ohľadom budúcnosti Veľkej ceny Veľkej Británie sa skončili úspešne. Autá Formuly 1 budú môcť fanúšikovia sledovať na okruhu v Silverstone aspoň do roku 2024. Skvelá správa potešila celé štartového pole, no najviac azda Lewisa Hamiltona, ktorý si kalendár bez zastúpenia britského okruhu ani nevie predstaviť.

"Príjemne ma to prekvapilo, keď som sa dozvedel, že predĺžili zmluvu, hoci to nebolo prekvapenie v pravom slova zmysle. Hovoril som totiž s vami (novinármi) už predtým a vedel som, čo sa udeje," povedal v Silverstone Lewis Hamilton. "Je jasné, že Formula 1 nemôže existovať bez domova celého motoršportu, ktorým je VC Veľkej Británie. Som naozaj šťastný. Je to skvelé aj pre našu fanúšikovskú základňu a pre jej postupné rozširovanie sa."

Dvojnásobný víťaz v Silverstone Sebastian Vettel je tiež s výsledkami spokojný. Predĺženie zmluvy považuje za oveľa lepšie než hľadanie nového domova pre britskú veľkú cenu.

"Sú to dobré správy," zhodnotil Vettel. "Toto je domov motoršportu, takže sa sem musíme vracať. Dosť ma teší, že tu zostávame a nesnažíme sa o niečo extra. Toto je skvelý okruh, všetci jazdci ho majú radi, fanúšikovia sem prichádzajú vo veľkých počtoch. Nevidím žiaden problém. Dúfam, že si vyjednali dobrú zmluvu a z Liberty toho veľa vyžmýkali."

"Je to super trať so super atmosférou," pridal sa Daniel Ricciardo. "Pred ôsmimi rokmi som tu cez tento víkend zažil svoj debut v F1, takže je to pre mňa aj trochu osobné. Neviem, ako by som sa cítil, keby to bolo inde, no teraz mám pocit, že je to správne miesto — cítim, že je to domov britského motoršportu. Páči sa mi to, je tu tá práva kempovacia atmosféra, má to festivalový nádych, ktorý Briti milujú a my tiež."

Sergio Pérez sa prvýkrát ukázal v Silverstone v roku 2007 ešte ako pilot britskej vetvy série Formula 3. "Bolo by to veľmi smutné, keby sme prišli o Silverstone. Páčia sa mi tie vysoké rýchlosti. Bol som tu každý rok za posledných pätnásť rokov a veľmi si to tu užívam. Je to obrovská výzva poskladať perfektné kolo."

"Veľmi ma teší, že bude opäť v kalendári," vyhlásil ďalší domáci pretekár George Russell. "Myslím si, že Formula 1 by nemohla žiť bez Silverstonu. Je to domov VC Veľkej Británie a Formula 1 je do veľkej miery práve britským športom. Na tomto okruhu sa celkovo úžasne jazdí — je na ňom niečo výnimočné."

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk