F1.sk F1.sk

Horner: Ak v Londýne, tak okolo Buckinghamského paláca
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Ak v Londýne, tak okolo Buckinghamského paláca

Vyzerá to tak, že predstavitelia Liberty Media veľmi vážne uvažujú o zorganizovaní pretekov v Londýne. V najbližších dvoch či troch rokoch sa tak asi nestane, ale v budúcnosti pravdepodobne áno.

"Myšlienka Veľkej ceny Londýna je zaujímavá," povedal šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Podľa mňa je však ťažké predstaviť si, že by sa tak malo diať každoročne. Bolo by fantastické mať tu jednorazové preteky, prípadne nejaké európskej podujatie v kalendári, ktoré by sa každoročne presúvalo."

"Ale myslím si, že ak by to neuškodilo Silverstonu a nevzalo im to podujatie, tak vidieť monopost F1 v uliciach Londýna by bolo úchvatné. Ale museli by sme ísť okolo Nelsonovho stĺpu a Buckinghamského paláca. VC Londýna by sa musela konať v pravom Londýne. Ak to bude nejaký Dagenham, tak sa to neráta."

Nuž a podľa všetkého by Londýn nemusel platiť veľký vstupný poplatok. "Ak by v tom videli podnikateľský prínos, tak by to spravili aj bez požadovania enormných poplatkov. Je to to isté, ako Zandvoort. Ani oni nezložili veľký balík peňazí. Tam je to skôr o národnej podpore a o fandení ich najlepšiemu pretekárovi, Maxovi Verstappenovi," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk