F1.sk F1.sk

Grosjean bude pretekárov zastupovať na rokovaní o nových pravidlách, asi sa pridá aj Vettel
zdroj: Racing Point

Grosjean bude pretekárov zastupovať na rokovaní o nových pravidlách, asi sa pridá aj Vettel

Romain Grosjean prezradil, že ako jeden z riaditeľov Asociácie pretekárov (GPDA) bude svojich kolegov zastupovať na ďalšom stretnutí týkajúcom sa rokovaní o pravidlách pre rok 2021. V júni v Paríži tak spravili Alex Wurz ako ďalší z riaditeľov GPDA, ktorého doplnili Lewis Hamilton a Nico Hülkenberg.

Hovorí sa o tom, že okrem Grosjeana by mal 23. júla do Ženevy pricestovať aj Sebastian Vettel. "Nie sme za to platení," odvetil Grosjean na otázku Motorsport.com. "GPDA svojich riaditeľov neplatí, ale som veľmi hrdý na to, že môžem byť jedným z nich. Chcem spraviť maximum, ale pochopiteľne, že človeku to berie čas."

"Mám rodinu, ale aj Alex má svoje veci, takže tiež nemôže byť všade. Avšak ak všetci jazdci niečo spravíme... je fajn, že minule tam boli Nico a Lewis, teraz pôjdem ja a dúfam, že aj Seb. Nuž a potom sa možno pridajú niektorí ďalší."

Francúz, ktorý je rodeným Švajčiarom, prezradil, že má pripravený zoznam štyroch či piatich bodov: "Sú veľmi jednoznačné a priamočiare. Vieme, čo chceme. Niektoré sú podobné prvému stretnutiu, len doladené."

Pár slov k téme povedal aj Nico Hülkenberg. "Celkovo to bolo veľmi pozitívne stretnutie," uviedol na margo návštevy parížskeho mítingu. "Je fajn, že nás tam vítajú a môžeme povedať svoje. Môžeme niečím prispieť a šport posunúť vpred. Môžeme pomôcť spraviť ho atraktívnejším, postarať sa o lepšiu šou a celkovo lepší produkt."

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk