F1.sk F1.sk

V prvom tréningu najrýchlejší Gasly, Grosjean sa vybúral v boxovej uličke
zdroj: FOM/screenshot

V prvom tréningu najrýchlejší Gasly, Grosjean sa vybúral v boxovej uličke

Prvý voľný tréning pred Veľkou cenou Veľkej Británie priniesol veľmi zaujímavé dianie. Mnoho jazdcov malo problémy udržať svoje autá na trati, následne na chvíľu pršalo a v závere všetkých šokoval najlepším časom Pierre Gasly.

O zábavu veru nebola núdza: najúsmevnejším okamihom prvého tréningu bola havária Romaina Grosjeana na konci boxovej uličky, pri ktorej odlomil predné krídlo s nápismi Rich Energy. Francúz to nemal jednoduché a aj po nasadení nového krídla predviedol šmyk, aj keď už nikde nenarazil.

Podobne na tom boli mnohí ďalší pretekári, mimo trate sme videli Georga Russella či Alexa Albona, ale väčšie či menšie problémy mali aj Lewis Hamilton, Max Verstappen, Charles Leclerc a mnohí ďalší jazdci. O jediné červené vlajky sa napokon postaral Kimi Räikkönen, ktorý s technickým problémom zastal priamo na trati.

Na druhom mieste za Gaslym napokon evidujeme Valtteriho Bottasa, tretí najlepší čas dosiahol Max Verstappen, štvrtý Lewis Hamilton, piaty Charles Leclerc a šiesty Sebastian Vettel. Spomedzi ostatných tímov bol najlepší Renault, ktorého jazdci Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo skončili na siedmej a ôsmej priečke.

Desiatku najlepších uzatvorili Alex Albon (Toro Rosso) a Carlos Sainz (McLaren). Dodajme, že druhý tréning sa začne o 15:00 nášho času.

Výsledky:

výsledky prvého tréningu pred VC Veľkej Británie 2019
F1.com

1:27,173s - Gasly sa dostal na prvé miesto! Možno mu tím dal k dispozícii tajomný motorový režim 11 - po Rakúsku sa sťažoval, že ho nikdy nemal.

Pierre Gasly sa veľmi dobrým kolom dostal na druhé miesto za Valtteriho Bottasa. Lewis Hamilton nie je príliš spokojný a hlási, že okruh je aj po preasfaltovaní veľmi hrboľatý.

Charles Leclerc po stránke dosiahnutej maximálky trochu "uletel". Mercedes vraj predpokladá, že Ferrari má o 20 až 25 koní viac.

Aj Lewis Hamilton mal na chvíľu intermediálky, ale dlho nepršalo a pretekári už prezúvajú na sliky. S intermediálkami sme videli aj Ferraristov a zástupcov Williamsu.

Chvíľu sme na trati nemali žiadneho jazdca, následne z garáže vyšiel Valtteri Bottas, ktorý má intermediálky.

Lewis Hamilton dostal informáciu, že čoskoro možno zaprší.

Páni sa vozia.

Viacerí jazdci dostali na začiatku tohto víkendu nové jednotky MGU-K. Sú ich druhé v sezóne.

Video: Šmyky pribúdajú, pridal sa aj Lando Norris.

Video: Problém Georga Russella.

Video: Takto to zbabral Romain Grosjean.

Alex Albon prešiel na rovinke Wellington cez odpad, ktorý tam zanechal pravdepodobne Grosjean.

Grosjean následne absolvoval jedno kolo bez predného krídla a vrátil sa do boxov. Na chvíľu sme mali fázu VSC.

Pirelli hlási, že nový asfalt je spočiatku veľmi klzký.

Romain Grosjean sa vrátil k austrálskej verzii monopostu, Kevin Magnussen nastupuje s najnovšou. Haas porovnáva.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk