F1.sk F1.sk

V Silverstone sa boja londýnskej konkurencie, do roku 2023 sa tak však nestane
zdroj: Scuderia Toro Rosso

V Silverstone sa boja londýnskej konkurencie, do roku 2023 sa tak však nestane

V stredu sme sa dozvedeli o tom, že Veľká cena Veľkej Británie sa bude na okruhu v Silverstone konať aj v rokoch 2020 až 2024. Organizátori mali pôvodne zmluvu až do roku 2026, ale vypovedali ju a vyjednali si lepšiu.

"Mali sme dva veľmi jasné ciele, ktoré sme si stanovili hneď na začiatku," povedal prezident Britského klubu pretekárov (BRDC) John Grant pre RaceFans. "Našim členom sme to opakovane hovorili, ale nikdy nám neverili. Hovorili sme, že prvou prioritou je zníženie rizika na zvládnuteľnú úroveň a druhou zasa to, aby to pre nás dávalo ekonomický význam. A tieto ciele sme splnili."

Jednou z hrozieb bolo z pohľadu organizátorov aj to, že Liberty Media chce preteky v Londýne. Tie by sa konali len približne sto kilometrov od tradičného okruhu a je zrejmé, že by podujatiu ubrali fanúšikov. 

"Nuž a zdá sa to byť čoraz silnejšia realita, navzdory tomu, čo sme si predtým mysleli. Vyvolalo to značné debaty a diskusie. Povedali sme im, že OK, môžu mať VC Londýna, ale plus je to len pre nich. Pre nás je to nevýhoda. Museli sme sa dohodnúť na nejakej ochrane, ktorá vstúpi do platnosti, ak sa tak stane," hovoril ďalej Grant, podľa ktorého sa to aj podarilo.

"Ale nestane sa tak v prvých troch rokoch. Povedali nám, že to nebude do roku 2023, čo je pravdepodobne najskorší možný dátum," zneli ďalšie informácie o londýnskom podujatí.

Predstavitelia Silverstone sú s dĺžkou novej zmluvy spokojní; bolo to minimum, o ktoré sa usilovali. "Kľúčové je to, že päť rokov je dosť dlhá doba na to, aby sa oplatili investície do okruhu a aby sme s týmto programom mohli pokračovať. Nebolo to všetko len o tom, koľko platíme FOM. Bolo to o iných spôsoboch robenia vecí. O dodatočných príjmoch, o iných spôsoboch spolupráce v záujme vytvorenia vyšších príjmov a o takýchto veciach," dodal John Grant.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk