F1.sk F1.sk

Leclerc sa cez Rakúsko preniesol, plánuje mierne zvýšiť agresivitu
zdroj: Ferrari

Leclerc sa cez Rakúsko preniesol, plánuje mierne zvýšiť agresivitu

Charles Leclerc mal blízko k rakúskemu víťazstvu, ale napokon sa tesne pred koncom neubránil jednému z útokov Maxa Verstappena. Nemal z toho dobrý pocit, pretože Holanďan ho vraj úmyselne vytlačil mimo trate.

"S incidentom nemám žiadny problém a z môjho pohľadu bolo veľmi ľahké preniesť sa cez to," povedal Leclerc na prahu Veľkej ceny Veľkej Británie. "Jediná vec, ktorú by som chcel, je tá, aby sme mali viac konzistentnosti."

"Mám totiž pocit, že sme mali aj menšie incidenty, ktoré boli potrestané. Ale ak budeme môcť takto súperiť, tak budem spokojnejší. Pre Formulu 1 je to podľa mňa dobré a myslím si, že práve toto ako jazdci chceme."

"Potrebujeme len vedieť, čo môžeme od ostatných očakávať a preto by som chcel po stránke trestov väčšiu konzistentnosť," skonštatoval Monačan. "Ako jazdci sa vždy pokúšame byť tak ďaleko, ako to pravidlá povoľujú. Ja teda svoj prístup určite o niečo zmením a pridám štipku agresivity."

Následne sa sociálnymi sieťami začalo šíriť staršie video z roku 2012, ktoré zachytáva konflikt Leclerca s Verstappenom ešte z motokárových WSK Euro Series.

"Áno, je to celkom vtipné, na sociálnych sieťach som to videl úplne všade," zasmial sa Leclerc. "Vtedy to bolo asi úplne opačne. Ja som hovoril, že to bol incident a on zasa, že som ho vytlačil mimo trate. Prešlo sedem rokov a je to to isté, len v opačnom garde. Sme vo Formule 1 a jazdíme v top tímoch."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk